Home News Большое чтение

Велике читання

19.02.2014

Київське видання «Кобзаря» Т. Г. Шевченка 1894 р. з автографом голови Херсонської обласної державної адміністрації Миколи Костяка тепер зберігатиметься у відділі рідкісних та цінних видань обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара. Раритет був подарований губернатором області директору книгозбірні Надії Коротун під час проведення акції з популяризації читання та читацької культури «Велике читання  Великої людини».

Символічно, що саме такий подарунок був зроблений книгозбірні в Рік Тараса Шевченка, коли вся Україна широко відзначатиме 200-річчя від дня народження поета. Тож маємо надію, що традиції доброчинності, започатковані колись високоосвіченими херсонцями з часу заснування книгозбірні, триватимуть й донині.

На титулі подарованого «Кобзаря» видавничий екслібрис, на якому зазначено - «Издание К. М. Гамалея, приобретенное Ф. А. Иогансоном». Відомо, що Франц Іогансон у 1889 році першим в Києві видав шевченківський «Кобзар». Можна припустити, що право на видання більш пізнього періоду також було викуплене ним і книга вийшла в київській друкарні Г. Т. Корчак-Новицького.

Звертаючись до історії видання шевченківського «Кобзаря», слід зазначити, що за життя поета багато його поетичних збірок виходило під цією узагальнюючою назвою, оскільки цензура дозволяла видавати їх тільки таким чином. Тож назва «Кобзар» закріпилася за багатьма наступними виданнями поетичних творів Шевченка. За поетичним висловом Івана Франка «ця маленька книжечка відразу відкрила немов новий світ поезії, вибухла мов джерело чистої, холодної води, заясніла невідомою досі в українськім письменстві ясністю, простотою і поетичною грацією вислову».

Сподіваємось, що нові читачі, залучені до лав користувачів книгозбірні, повною мірою зможуть не тільки насолодитись поетичним словом Тараса Шевченка, а й взагалі відкриють для себе неосяжний світ читання.

Ольга Сак

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031