Home News Past and present Ukrainian book

Минуле і сьогодення української книги

30.11.2011

 

Збереження національного культурного надбання, до числа якого відносяться і книжкові багатства, для усіх цивілізованих країн світу – чи не найактуальніше питання сьогодення. Актуальним воно є і для України. А в першу чергу – для книгозбірень, які мають рідкісні фонди.
Тож, добре усвідомлюючи свою місію хранителів книжкових цінностей, ми водночас опікуємось їх розкриттям та доступністю для широких кіл користувачів. Саме тому була й організована книжково-ілюстративна виставка «Минуле і сьогодення української книги: колекція видань з рідкісних фондів книгозбірні». На розгляд читацької аудиторії запропоновано експозицію, яка наглядно демонструє дещицю репертуару української книги XVIII – початку ХХ ст. та сучасні видання.

Презентацію виставки, що відбулась 29 листопада, відвідали майбутні дизайнери – студенти Херсонського національного технічного університету та молоді спеціалісти – фахівці бібліотечної справи. Сподіваємось, що знайомство з історією розвитку книжкової культури в Україні та українською книгою минулих століть було цікавим та корисним для них.
Працівниками відділу рідкісних видань був проведений оглядовий екскурс за матеріалами виставки. А старший викладач кафедри дизайну технічного університету С.Г.Сазонов у своєму піднесенно-емоційному виступі висвітлив роль книги в суспільстві. Розповів про витоки українського книгарства, детально зупиняючись на духовній та мистецькій складовій феномену книги, розкрив діяльність першодрукарів Івана Федорова та Петра Мстиславця на українських землях.

Цікава доповідь Сергія Георгійовича нікого не залишила байдужим – ні студентську молодь, ні нас – бібліотекарів. Тож, будемо сподіватись, що паростки знань, які так старанно зрощує та плекає викладач у студентства, колись відіб’ються щедрою прорістю в його учнях. А ми будемо й надалі продовжувати дослідження безцінних книжкових багатств, залишених нам спливаючим часом. 

Ольга Сак

Comments

Write your comment

Calendar

  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031