Home News On second life book binding skills and book culture in general ...

Про друге життя книги, палітурну майстерність та книжкову культуру взагалі...

03.03.2011

Сак О.

 Уроки книгознавства вже стали традиційними для нашої книгозбірні. Так і цього тижня відділ рідкісних і цінних видань разом з відділом гігієни та реставрації фондів приймали у себе гостей – майбутніх бібліотекарів, студентів Херсонського культосвітнього училища. А, оскільки фахівці бібліотечної справи не просто працюють з книгами, а ще й повинні опікуватись станом їх збереження, то однією з тем, розглянутою на «уроці», було саме питання збереженності документів. 

Студенти мали змогу безпосередньо ознайомитись з процесом реставрування пошкоджених видань у відділі гігієни та реставрації фондів. Завідуючий відділом Євген Яненко розкрив майже всі секрети своєї майстерності й детально описав основні технологічні стадії роботи, які проходить книга під час реставрації.
 
Друга частина занять проходила в теплій, затишній атмосфері відділу рідкісних та цінних видань, де відбулась зустріч з аматором палітурної справи – херсонським шанувальником книги Едуардом Вайнштейном. Спілкування було неформальним й досить жвавим. Вийшло щось цікаве, на кшталт Живої книги, коли співбесідник відповідає на різноманітні запитання слухачів.
 
Тож, Едуард Борисович розповів спочатку про клуб херсонських книголюбів «Кобзар», членом якого він є багато років, а потім – про свою захопленість палітурною справою. Чимало цікавого дізналися студенти від старого книжника - про художню структуру книги, про зовнішнє оформлення видань, про техніку переплітання книг власноруч, про різні види оправ тощо. Разом з ним присутні ніби поринули в глибочінь століть, у той час, коли людство тільки-но заволоділо новим культурним здобутком – книгодрукуванням.
Сподіваємось, що майбутні фахівці бібліотечної справи не розчаруються в правильності обраного ними шляху – житті та праці з Книгою.

Comments

Write your comment

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031