Шлях до бібліотеки у 7887 кілометрів
Спекотним липневим днем до бібліотечного Музею книги (читай – відділу рідкісних і цінних видань) завітала його давній віртуальний друг з Н’ю-Йорку – Інна Наумівна Юр’єва-Голгер зі своїми рідними та близькими друзями.
Інна Наумівна – дочка одного з колишніх власників прижиттєвої збірки О. Блока з його автографом, що зберігається нині в бібліотеці. Свого часу книгу нам подарував херсонський колекціонер М.А.Eмельянов, а от першим її власником був саме батько нашої гості – Наум Павлович Голгер. Через багато років пані Інна мала змогу знову тримати в руках книжку, що колись була в їхній домашній бібліотеці, а також показати цю родинну реліквію своїм рідним і друзям.
Саме завдяки блоківській збірці й відбулося наше знайомство в інтернеті. Інна Наумівна випадково прочитала замітку про книгу на сайті Музея та написала нам. От і скажи після цього, що книги не зближують людей. Віртуальні відстані за допомогою соцмереж долаються нині швидко. І дуже приємно, коли віртуальні дружні стосунки перетворюються в реальні.
Своїх дорогих гостей ми ознайомили з окремими примірниками бібліотечних цінностей, як то – Атласом світу (Аусбург, 1793), Божественним Євангелієм (Яси, 1762), рукописним списком Генерального регламента… ([Херсон], [1720]) тощо. Розповіли також про інші бібліотечні колекції, зокрема Шевченкіану та мініатюрні видання.
Інна Наумівна в свою чергу повідала нам про свою родину, згадала батьків, їхню любов до книг та подарувала нашому відділу репринтне відтворення «Ілюстрованої історії України» Михайла Грушевського, надруковане в Києві (1913), а також факсимільний примірник «Басен» І. Крилова (1835), виданий в мініатюрному форматі.
На згадку про приємну зустріч пані Інна залишила на подарунках свої автографи «Херсонській бібліотеці від Інни Голгер з подякою». Відстань у 7887 км. від Нью-Йорка до Херсона подолали не лише люди, а й книги.
Щиро дякуємо пані Інні за подарунок, тепле, чуйне та дружнє ставлення! Чекаємо знову в Херсоні!