Home News Вспоминая Олеся Гончара

Згадуючи Олеся Гончара

08.04.2013

Минула неділя була відзначена особливими подіями в книгозбірні. Відлунали пошановування на честь 95-річчя видатного майстра слова Олеся Гончара. Його ім’я ось вже 16 років поспіль носить наша бібліотека. Тож в низці заходів, присвяченій цій даті, книжкова виставка-портрет «Злети та верхогір’я Олеся Гончара», організована відділом рідкісних та цінних видань, посіла своє гідне місце.

Серед багатьох матеріалів, представлених на виставці, чимала кількість документів, як книги так і листи, була з автографами самого письменника. Це раритети з колекції автографів Давида Файнштейна, колишнього редактора херсонського телебачення, який в 70-ті роки минулого століття заснував телепередачу «Книга з автографом». Давид Файнштейн вів жваве листування з бататьма літераторами, намагаючись створити своєрідну літературну мапу. Згодом це листування та книги, надіслані авторами, були подаровані нашій бібліотеці. Тож колекція книг з автографами знаних поетів і письменників з різних куточків світу нараховує понад 300 примірників. Серед них – безцінні автографи того, чиїм ім’ям названо нині нашу бібліотеку.

Презентація виставки-портрету Олеся Гончара відбулась напрочуд душевно, без зайвого офіціозу. Можливо, це було зумовлено камерністю та затишністю обстановки відділу, його особливою аурою. Та не дивлячись на невеличке приміщення, гостей зібралося чимало. Майбутні філологи та журналісти не тільки ознайомились із матеріалами самої виставки. Вони прослухали доповіді, зроблені фахівцями-літературознавцями, а також поспілкувались із відомим херсонцем – знавцем творчості Гончара та його ровесником Павлом Кіндратовичем Параскевичем.

Натхненнй виступ про творчий і житєвий шлях Олеся Гончара доцента кафедри українського літературознавства Херсонського держуніверситету Лідії Бондаренко та цікава розповідь старшого наукового співробітника краєзнавчого музею Вікторії Мусійко про автографи митця були своєрідним обрамленням жвавої та емоційної бесіди з Павлом Кіндратовичем. Байдужих в аудиторії не було. Присутні жваво реагували на цікаві розповіді. Тож сподіваємось, що добре слово, мовлене про Гончара, не просто залишиться в душах майбутніх філологів, а й спонукатиме їх до більш активного спізнання з творчістю Майстра.

Запрошуємо всіх бажаючих відвідати виставку. Виставка відкрита для відвідувачів щодня, окрім п’ятниці. Довідки за тел.: 42-42-88.

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930