Засідання наукового об’єднання студентів-філологів
У відділі рідкісних і цінних видань відбулося засідання наукового об’єднання «Актуальні проблеми лінгвістики» студентів факультету української філології та журналістики Херсонського державного університету.
Об’єктом дослідження молодих науковців стали словники та граматики початку ХХ століття. Саме в них відображені ті правописні норми, які були притаманні українській мові до 1933 року. Адже із утвердженням радянської влади українську мову намагалися русифікувати, увести ті правописні зміни, які б уподібнювали її до російської мови.
Так у 1933 році була створена Правописна комісія при Народному Комісаріаті освіти, яка без жодних наукових дискусій і конференцій видала нові правила. З абетки було вилучено літеру ґ, докорінно змінено правопис іншомовних слів, внесено зміни у парадигми відмінювання лексем. Тому, коли ви чуєте слова «міт», «катедра», «авдиторія», «инший», «индик», «матеріял», «радости», не думайте, що це діалектизми чи дивацтва української діаспори! Ці слова становлять правописну норму 20-х років.
Студенти отримали від свого наукового керівника Климович Світлани Миколаївни декілька практичних завдань. Сподіваємося, цінні мовознавчі праці, що зберігаються у нашому відділі, допоможуть молодим філологам зробити цікаві наукові відкриття!