Home News «Как здорово, что все мы здесь сегодня собрались…»

«Як добре, що сьогодні ми всі разом зібрались…»

12.12.2012

Ура! Ми нарешті зібрались. Ми – це фахівці «рідкісних та цінних» підрозділів бібліотек півдня України – Одеси, Миколаєва, Запоріжжя, Кіровограда, Сімферополя та Херсона. Ділова зустріч «Пам’ятки писемності та культури у фондах бібліотек як національне надбання: проблеми розкриття та доступу» відбулась 6 грудня в Музеї книги Одеської національної наукової бібліотеки. Головна бібліотека Одеси гостинно прийняла нас для обговорення важливих питань щодо опрацювання, розкриття та надання доступу до книжкових цінностей, які зберігаються в бібліотеках.

Чимало проблем було розглянуто в ході ділового обговорення. Серед них – бібліографічний опис, реставрація, сканування, введення до наукового обігу та популяризація рідкісних фондів тощо. Підсумком ділової зустрічі була спільна програма нашої подальшої діяльності в цьому напрямку, вироблена в ході обговорення. Тепер ми покладаємо великі надії на подальше спілкування, адже в перспективі – навчання-практикуми з важливих для нас питань, створення зведеного каталогу фондів рідкісних видань бібліотек півдня України та багато чого іншого, такого корисного для нас, охоронців книжкових скарбів.

Це, так би мовити, стислий діловий звіт щодо проведеного заходу. Але дуже хочеться поділитися і своїми особистими враженнями як від проведеного заходу, так і самої бібліотеки. А особливо Музею книги, який так гостинно та щиросердно прийняв нас.

«Зал імені графа М.М.Толстого» Публічної бібліотеки (1907 р.) – попередник сучасного Музею книги Одеської ННБ. Різноплановий як за змістом, так і хронологічною глибиною фонд – заслуга багатьох поколінь. Установи і товариства, відомі меценати та просто шанувальники книги сприяли формуванню дійсно унікального фонду з понад сорока тисячами одиниць зберігання.

Тож ми мали чудову нагоду ознайомитись з найцікавішими із зібрань. Зачарували своїми формами та винахідливістю майстрів-книгописців старовинні рукописи. Вразили своїми розмірами та досконалістю художнього оформлення мініатюрні видання. Серед них – «Лист Галілео Галілея до Христини ді Лорена» розміром 1,6 Х 1,1 см. – одна з найменших книг, набраних ручним способом, «Божественна комедія» Данте, розміром 5,2 Х 3,4см. Полонили своєю вишуканістю й бібліофільські видання, виготовлені з особливою майстерністю та витонченістю. З ними нас ознайомили у відділі мистецтва. Можна розповідати про це нескінченно.

Та не менш цінним для всіх присутніх на цій зустрічі було взаємне спілкування та гостинність самих господарів книжкових скарбів. Тож хочеться на завершення подякувати всіх, хто опікувався нами під час перебування на заході – Арюпіній Ліні Володимирівні, заступнику генерального директора ОННБ з наукової роботи, Райко Валентині Миколаївні, завідувачці відділу рідкісних видань та рукописів, Гоголіній Тетяні Олександрівні, головному бібліотекарю відділу рідкісних видань та рукописів, Устюжаніній Галині Володимирівні, завідувачці науково-методичного відділу, Дибі Наталі Матвіївні, завідувачці відділу літератури іноземними мовами, Щуровій Тетяні Василівні, завідувачці відділу мистецтв та взагалі всім тим бібліотекарям, хто так гостинно нас прийняв.
Тепер ми з нетерпінням будемо чекати нової зустрічі.

Ольга Сак

Ще інформацію про це можна дивитись тут. Відеозапис заходу.

Comments

Write your comment

Calendar

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930