Home News Дело о Книжном детективе

Справа про Книжковий детектив

29.09.2016 13:49

Вересень для бібліотек особливо насичений усілякими подіями, оскільки наприкінці місяця бібліотечна спільнота зазвичай відзначає Всеукраїнський день бібліотек. Та не тільки тому жвавішає бібліотечне життя. Починається новий учбовий рік як для викладачів і студентів вишів, так і для вчителів та їхніх підопічних. І треба не прогавити можливість залучити до лав читачів нові свіжі сили. Тож бібліотекарі прагнуть зацікавити всіх охочих долучитися до знань.

Арсенал бібліотечних заходів просвітницької спрямованості нині різноманітний. Як то кажуть, на всі смаки. Численні клуби за інтересами, семінари, тренінги, квести, інтелектуальні ігри, флешмоби, презентації, екскурсії, дні фахівців та багато чого іншого чекає на тих, хто намагається досягти певного успіху в навчанні, роботі, та й загалом в житті.

Напередодні бібліотечного свята у відділі рідкісних і цінних видань відбулася інтелектуальна гра «Книжковий детектив». У ній взяли участь майбутні бібліотекарі – студенти другого та третього курсів бібліотечного відділення Херсонського училища культури.

На час гри відвідувачам було запропоновано стати детективами, які будуть діяти у книжковому просторі у справі про Книжковий детектив.

В ході заходу присутні спиралися на працю теоретика детективного жанру, угорського письменника Тібора Кестхейі «Анатомія детективу». Студенти розшукували речові докази, представлені на книжковій виставці «Артефакти малого формату», тематичних експозиціях та переглядах літератури. Із цікавістю розгадували прізвища меценатів бібліотеки, назви видань, розшифровували зміст напису скорописом, залишеному на одному з найстаріших документів бібліотеки тощо.

Майбутні бібліотекарі розширили свої знання про головну бібліотеку області та її книжковий фонд. Зокрема, дізналися: якого розміру книжка-крихітка; яка назва найстарішої міні-книги; прізвища відомих українських та зарубіжних письменників, автографи яких зберігаються у бібліотеці; ім’я композитора   ХІХ - початку ХХ ст., частина книжкового зібрання якого зберігається у відділі рідкісних і цінних видань; прізвище українського класика, зачинателя вітчизняного детективу тощо. 

На прикладі раритетних документів, що зберігаються у рідкісному фонді книгозбірні, студенти розбиралися в хитросплетіннях книжкової справи, опановуючи структуру художньої побудови книги минулих століть.

Інтелектуальна гра виявилася не тільки емоційно насиченою для обох сторін – користувачів і бібліотекарів, але й вийшла досить продуктивною. Сподіваємося, що час, проведений у відділі рідкісних і цінних видань, не мине безслідно для наших майбутніх колег.

Calendar

 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031