Home News Презентация выставки «Художник слова: автографы Олеся Гончара в фонде редких и ценных изданий»

Презентація виставки «Художник слова: автографи Олеся Гончара у фонді рідкісних і цінних видань»

27.03.2018 11:21

22 березня у нашому відділі відбулася презентація виставки «Художник слова: автографи Олеся Гончара у фонді рідкісних і цінних видань», присвячена 100-річчю від дня народження відомого письменника. Запрошені студенти-філологи Херсонського державного університету мали змогу поглибити свої знання з літератури, познайомитися з маловідомими фактами з біографії Олеся Гончара, простежити зв'язок його творчості з містечками і селами Херсонщини. Нашим гостям було приємно дізнатися, що чимало населених пунктів, які автор описав у своїх творах, є їхньою маленькою батьківщиною. Каховка, Асканія Нова, Чаплинка, Олешки, Чалбаси, Берислав, Каланчак, Скадовськ, Сірогози, Херсон – усі ці міста і селища стали місцем дії гончарівської прози.

Найбільш цінною частиною експозиції є книги з автографами Олеся Гончара, які він адресував відомим херсонським поетам: Миколі Братану, Леоніду Кулішу, Таїсії Щербі. Особливу увагу молодих філологів привернули 5 листів письменника з колекції херсонського журналіста Давида Файнштейна. Тематика цих листів досить різна – це і привітання херсонців зі святами, і враження від подорожі на судні «Товариш», і про перебування письменника у селі Строганівка Херсонської області під час роботи над романом «Перекоп». Невеликим штрихом до епістолярної спадщини Олеся Гончара є також три листівки Миколі Братану з теплими вітаннями з нагоди свят.

По завершенню заходу студенти мали змогу продемонструвати свої знання з життєвого і творчого шляху Олеся Гончара, відповідаючи на питання літературної вікторини. Молодь показала чудові знання з української літератури, за що отримала невеликі, але приємні заохочувальні призи.

Calendar

     12
34 5 6789
1011 12 13141516
171819 20 212223
24252627282930
31