Home News Портреты наших читателей

Портрети наших читачів

20.06.2016 15:30

Немає більшої насолоди для бібліотекарів, ніж зустріч з розумним та допитливим читачем. Колеги нас зрозуміють. Читач і книги – домінанта нашої професії. Який же він – сучасний читач?

Відділ рідкісних і цінних видань хоч і спеціалізований, але на екскурсію до нас може потрапити кожен. Ми її проводимо навіть для одного читача. Розповідаємо і показуємо все, що може зацікавити допитливих відвідувачів. А це стародруки і мініатюрні видання, прижиттєві видання відомих діячів ХІХ – початку ХХ ст., книги з автографами, екслібрисами, штампами, сучасні подарункові видання, репринтні і факсимільні копії відомих книжкових артефактів і багато іншого.

Переважна більшість наших користувачів – студенти. Один з наших улюблених читачів професор Херсонського державного університету О.О.Коник переймається тим, що нинішнє студентство забуває шлях до книгозбірні. Тож, тепер він намагається так будувати свої взаємовідносини із студентами, щоб в навчальному процесі активно використовувалися бібліотечні ресурси. Особливо це стосується майбутніх істориків. Першоджерела – першооснова наукових знань. Науковці та дослідники це добре розуміють.

Минулий тиждень порадував незвичними читачами. До нас завітали тато із сином. Батько в буквальному сенсі відірвав сина-ліцеїста від комп’ютерних ігор та затягнув до бібліотеки. Добре, що є люди, які переймаються своїм культурним «багажем» і піклуються про освіту та самовдосконалення, ще й підростаюче покоління до цього процесу залучають. Завітали до нас і учасники АТО, які брали участь в психологічному тренінгу для слухачів курсів міського Центру зайнятості «Мій шлях до успіху». Хлопців цікавило все, що в нас є з історії України.

Не можуть не радувати щоденні екскурсії для різних груп користувачів. Інколи після проведеної екскурсії залишається хтось найбільш допитливий, якому цікаво все. Приємно, що книга як культурний об’єкт є все ж затребуваною.

А яка щира і безпосередня аудиторія молодших школярів. Буває, що й побешкетують трохи, але це ж діти, як без цього. Та очі, що горять щирим зацікавленням, з лишком окупають всі непорозуміння. Заради цього варто працювати. 

Ольга Сак

Наші шкідні, веселі, допитливі і розумні відвідувачі

 

Calendar

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031