На струнах Кобзаревої душі
6 березня бібліотекарі Гончарівки разом зі студентами факультету української філології та журналістики ХДУ смакували поетичним словом в «літературній кав’ярні» відділу рідкісних і цінних видань. Поетичне дійство «На струнах Кобзаревої душі» присвячувалося 205-й річниці від дня народження Т.Г.Шевченка. Приємно, що молодь нині наново відкриває для себе його особистість та все частіше звертається до поетичних символів провіденційного Шевченкового слова.
Магічний вплив Кобзаревої поезії відчуло не одне покоління українських літераторів. Тож, студенти в поетичній імпрезі згадали чимало вітчизняних митців різних епох, які присвятили свої твори геніальному поету.
«Святу іскру Божу…» Шевченкової творчості відзначили свого часу і Богдан Лепкий, і Олександр Афанасьєв-Чужбинський, і Борис Грінченко, і Володимир Самійленко. Покоління українських поетів першої половини ХХ століття, серед яких Максим Рильський, Євген Маланюк, Андрій Малишко та багато інших, взагалі вважали Шевченка своїм вчителем. Для письменників-шістдесятників – Ліни Костенко, Василя Стуса, Володимира Підпалого, Івана Драча – творчість Тараса Шевченка не просто насичена поетичними символами та алегоріями. Для них вона стала цілком конкретним поетичним дороговказом на тернистому творчому шляху, допомогла зберегти національну свідомість, самобутність та правдивість своїх життєвих і творчих поглядів.
Провідницьку, надихаючу силу поезії великого Кобзаря відчули й наші місцеві творці – Микола Чернявський, Анатолій Кичинський, Микола Братан, Олександр Бутузов, які у своїй творчості також неодноразово зверталися до ліричних образів Шевченка. Символічним акордом у нинішній час звучать завершальні слова поетичного твору Миколи Братана, покладеного Георгієм Криловим на музику:
Хочеться відзначити теплий, творчий та натхненний настрій всього дійства. А також подякувати доцентам кафедри української літератури Лідії Бондаренко, Тетяні Бахтіаровій і Людмилі Корівчак за співпрацю та розуміння. Сподіватимемось на подальше співробітництво та спілкування.