Home News Ковчег «Україна»

Ковчег «Україна»

20.01.2022 10:23

Нещодавно фонд рідкісних і цінних видань поповнився новим подарунковим виданням під назвою «Ковчег "Україна"», виданим за сприянням Українського культурного фонду. Автором і куратором видавничого проєкту є письменниця і культурна менеджерка Ярина Винницька, яка поставила за мету об’єднати під обкладинкою книги «усю культурну спадщину України – артефакти традиційної культури, шедеври професійного мистецтва, символи і архетипи, історичні постаті і видатних культурних діячів – все те, що може мати статус «бренд України»[2].

Книга має тканинну палітурку і суперобкладинку з рисового паперу. Було використано різні поліграфічні прийоми – тиснення золотом, висічка-мережка, фактурні лаки, друк на прозорій і напівпрозорій основі.

Прийом висічки-мережки доречний при оформленні нових розділів: на чорному фоні розміщена назва, а над нею витинанка, через яку видно фрагмент ілюстрації з наступної сторінки.

Використання фактурних лаків створює тактильний ефект. Скажімо, розповідь про вишиту сорочку супроводжується ілюстрацією вишитих візерунків, які можна не лише розглянути, а й провести по них рукою, відчути фактуру вишиванки.

Цікавими можливостями володіє прийом друку на прозорій і напівпрозорій основі. Наприклад, текст про чорнозем доповнений двома сторінками – чорною, яка символізує чорнозем, і прозорою із золотими зернятками. Накладаючи прозору сторінку на чорну, читач ніби засіває поле.

До роботи над проєктом були залучені талановиті сучасні художники і дизайнери, тому видання можна розглядати як поліграфічний арт-об’єкт.

Книга, безумовно, зацікавить шанувальників української культури, істориків, художників.

Олена Фетісова

Джерела:
1. Винницька Ярина. Ковчег "Україна" / Ярина Винницька – Львів : Ковчег, 2021. - 160 с.
2. Виходить унікальне видання про культурну спадщину України [Електронний ресурс]. – Режим доступу: https://www.kovcheh.ua/article/artbook (дата звернення 17.01.2021). – Заголовок з екрану.

Calendar

       1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031