|
Газети України 1935-1940 років у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: каталог: У 2 ч. / уклад.: О. А. Вакульчук (кер.), О. С. Залізнюк, К. В. Лобузіна, О. С. Лук'янчук, Н. Ф. Самохіна; НАН України, Нац. б-ка України ім. В. І. Вернадського; редкол.: О. С. Онищенко (голова) [та ін]. – К., 2012. – Ч.2. – 662 с.
Каталог містить 2999 назв періодичних видань України 1935-1940 років, які зберігаються у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. У виданні наводяться бібліографічні відомості про республіканські, обласні, міські, районні та багатотиражні газети. До каталогу внесено одноденні випуски газет, видання виїзних редакцій, спецвипуски. Також розміщені відомості про газети Криму, який увійшов до складу Української РСР у 1954 році. У каталозі наведені такі корисні додатки: «Покажчик місць видання газет України», «Покажчик мов, якими видавалися газети України», «Алфавітний покажчик українських газет, які видавалися за межами Радянської України», «Покажчик імен», «Географічний покажчик», «Покажчик мов», «Покажчик країн», «Список скорочення установ і організацій у заголовках і підзаголовках газет».
Каталог буде надійним помічником під час дослідницької роботи у всіх галузях техніки, науки та культури. Видання адресоване журналістам, бібліотекарям, вченим, усім, хто цікавиться історією української преси.
|
|
Гребенюк Т. В. Владельческие книжные знаки в отделе редких книг Российской государственной библиотеки: каталог. Кн. 1: Абакумов – Анна, курфюрстина Саксонская / Т. В. Гребенюк. – М.: Пашков дом, 2010. – 503с.: ил.
В ілюстративному каталозі зібрані особисті, фамільні і родові іноземні книжкові знаки ХVІ-ХХ ст. Опис кожного книжкового знака проводиться за методикою У. Г. Іваска, яка включає відомості про власника книжкового знака, короткий опис самого примірника книги, спосіб нанесення книжкового знака, його форму, розміри, техніку виконання на книзі (паперовий ярлик, штемпель, трафарет, суперекслібрис), характеристику, безпосередній опис зображення, місце та час виконання, відомості про виконавця книжкового знака і літературу про це.
Дане довідкове видання стане у нагоді колекціонерам, бібліографам, бібліофілам, антикварам, спеціалістам із книгознавства тощо.
|
|
Каталог художественных переплетов собрания Карла Бехера / Российская гос. б-ка, Отд. редких кн. (Музей кн.); [сост. и авт. вступ. ст. Т. А. Долгодрова]. Москва: Пашков дом, 2007. – 400 с.: ил.
Колекція К. Бехера налічує 400 художніх, бібліофільських, видавничих палітурок ХV-ХІХ ст. Унікальність цих палітурок полягає в тому, що вони є яскравими зразками західноєвропейських і частково східних стилів і шкіл з виготовлення обкладинок. У бібліографічній частині каталогу розміщений опис 550 західноєвропейських рукописних і друкованих книг ХV-ХІХ ст., оздоблених в художні палітурки відомих західноєвропейських майстрів. Описи супроводжуються перекладом російською мовою імен авторів, видавців і заголовків книг. Яскраве ілюстративне доповнення є безмовним свідченням вишуканості мистецтва художньої обкладинки минулих століть.
У колекції Бехера є книги з важкими готичними шкіряними палітурками з блінтовим тисненням ручної печатки, ренесансні палітурки з блінтовим і золотим тисненням французького, фламандського, італійського, німецького походження. У зібранні наявні численні ліонські обкладинки ХVІ ст., присутні також деякі обкладинки у «фанфарному» стилі з характерним декором із маленьких штемпелів золотого тиснення.
Видання адресоване працівникам бібліотек, музеїв, бібліофілам, а також широкому колу читачів, котрі цікавляться історією книги.
|
|
Немировский Е. Л. Книги кирилловской печати. 1491-1550: каталог / Е. Л. Немировский. – М.: Пашков дом, 2009. – 272 с.: ил.
Фонд Російської державної бібліотеки налічує близько 30000 книг кирилівського друку. Це найбільше в світі зібрання книг кирилівського друку, виданих в Росії, Україні, Білорусі, Польщі, Чорногорії, Румунії, Сербії, Італії, Чехії, Німеччини, Болгарії. До цих видань щодня звертаються історики, філологи, мистецтвознавці. На жаль, зібрання книг кирилівського друку до цього часу не має друкованого каталогу, а це значною мірою ускладнює роботу з ним. Тому дане видання – перший крок у виправленні цієї ситуації.
У першому випуску представлені видання ХV – першої половини ХVІ століття, які вийшли друком в Кракові, Цетинє, Венеції, Тирговиште, Горажде, Празі, в сербському монастирі Милешева. Із відомих на сьогоднішній день 76 видань цього періоду в Російській державній бібліотеці наявні 48.
Описи видань розміщені в хронологічному порядку. У них вказані найменування книг та імена авторів; місце друкування; імена видавців і типографів; дата виходу видання; його формат; наведені інші важливі відомості: кількість аркушів, характер постановки філіації і сигнатури, розміри шрифту, наявність ілюстрацій та їх розміщення.
Каталог значно спростить науково-дослідницьку роботу культурологів, істориків, мистецтвознавців, філологів.
|
|
Немировский Е. Л. Книги кирилловской печати. 1551-1600: каталог / Е. Л. Немировский, Е. А. Емельянова. – М.: Пашков дом, 2009. – 320 с.: ил.
У даному каталозі читачі мають змогу познайомитися з книгами кирилівського друку 1551-1660, які зберігаються у фонді Російської державної бібліотеки.
Із відомих на сьогоднішній день 190 видань кирилівського друку другої половини ХVІ століття у Російській державній бібліотеці представлено 101 примірник.
Описи видань розміщені в хронологічному порядку. У них вказані найменування книг й імена авторів; місце друкування; імена видавців і типографів; дата виходу видання; його формат; наведені інші важливі відомості: кількість аркушів, характер постановки філіації і сигнатури, розміри шрифту, наявність ілюстрацій і їх розміщення.
Каталог значно спростить науково-дослідницьку роботу культурологів, істориків, мистецтвознавців, філологів.
|