Мініатюрне асорті або післямова

Мініатюрне асорті або післямова

Звичайно, у невеликому за обсягом нарисі просто неможливо розповісти про кожний примірник колекції. За межами нашої оповіді залишилося чимало цікавого і цінного. Це і мініатюрні видання, присвячені екслібрисистиці, котрі вже можна виділити в окремий тематичний блок. Такі як роботи відомого книгознавця, дослідника цієї теми Я. Л. Бейлінсона: «Київ і кияни в екслібрисах» (М., 1982), 70х95 мм, «Книжная Москва в экслибрисе» (М., 1985), 65х100 мм тощо. Можна відзначити високу якість поліграфічного виконання видань та змістовність матеріалу.

Привертає увагу оригінальність оформлення мініатюрної книжки-складеня «Палехские миниатюры» (М., 1979), 62х95 мм, в якій розміщено репродукції робіт відомих художників. Прихильників астрології може зацікавити перекладне видання англійського астролога і окультиста межі XIX – XX ст. Сефаріала «Астрология. Как составить и истолковать свой собственный гороскоп» (Л., 1990), 70х95 мм.

У нас є також чимало суспільно-політичних видань минулої епохи. В другій половині ХХ ст. ці книжечки друкувалися досить активно. Без них ніколи не обходилася жодна виставка, не був виданий жоден каталог. Звертає на себе увагу добротність та висока якість їх поліграфічного виконання. Нині вони вже як видання певного історичного періоду складають цілу тематичну добірку.

Наша колекція доволі незначна за обсягом, за хронологією і технікою виконання представлених видань. Але збиралася вона різними людьми з великою любов’ю і щирою зацікавленністю маленькою книжкою не тільки як до предмета колекціонування, але і як до засобу пізнання нового. Тож, ми цілком і повністю згодні з висловлюванням класика книжкової науки О. О. Сидорова (1891-1978) про те, що книга – це торжество для очей та розуму. Від себе додамо – не тільки для очей та розуму, ще й для душі.

І що показово, саме ці маленькі книжечки неодмінно привертають увагу всіх без винятку відвідувачів нашого відділу рідкісних і цінних видань. Тож, як не згадати з цього приводу про заповітну мрію херсонського дародавця Михайла Ємельянова, який бажав, щоб книжки, подаровані ним бібліотеці, довго служили людям і були їм корисні. Сподіватимемось, що так воно і буде, а з нашого боку ми докладемо всіх зусиль для якнайактивнішої популяризації цих маленьких видань. Адже найважливіше в нашій роботі – не тільки збирати і зберігати, але і ділитися з іншими своїми багатствами, щоб долучити їх до чуда, ім'я якому – книга.

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031