ГоловнаЗапрошення до музею

Запрошення до музею

Запрошення до музею

 До музеїв, як ведеться, ходять на екскурсії. До бібліотек йдуть аби не просто тримати в руках майже музейні експонати, а працювати з ними.

Книга так давно стала невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, що ми вже втратили здатність знову і знову благоговійно захоплюватись дивом у ній втіленим. Бо ж історія книги - це історія багаторазового відродження людини і людства, яскравих особистостей і всієї культури. Книгодрукування - цей визначний винахід людства, як учора, так і сьогодні дозволяє нам зустрічатись з тими, хто жив до нас, мандрувати із захоплюючими співбесідниками по близьким та неймовірно далеким епохам. Отже ми з Вами, шановний читачу, маємо можливість трохи помандрувати у часі.
Ідея створення своєрідного музею книги в Херсонській ОУНБ ім. О.Гончара перетворилась у реальність разом із заснуванням відділу рідкісних видань (1994), де поступово зосередилася основна частина книжкових цінностей нашої книгозбірні.
У бібліотеці зберігається понад 27 тис. документів з усіх галузей знань, що є складовою частиною національної культурної спадщини. Це книги, брошури, образотворчі, нотні видання та доволі значний масив періодики з фондів основного книгосховища, відділу рідкісних видань і краєзнавчого відділу.
Справжньою окрасою фондів є колекція стародруків (1738-1830). Найбільш численною частиною рідкісного і цінного фонду є друки ХІХ - початку ХХ століть, серед яких прижиттєві видання видатних митців слова, відомих політичних діячів, істориків, науковців, взірці поліграфічного мистецтва тощо. Постійно поповнюється зібрання книг з автографами, екслібрисами, колекція мініатюрних та малоформатних видань. Не менш цінну частину бібліотечного фонду становлять україномовні та краєзнавчі видання ХІХ - початку ХХ сторіччя, книги, видані в роки Другої світової війни, особисті зібрання творів друку, рукописні матеріали тощо.
Тож, чимало цікавого чекає на Вас, шановний читачу, якщо Ви приєднаєтесь до віртуальної подорожі по сторінках наших раритетів. Та це ще не все. В подальших планах – знайомство не тільки з примірниками рідкісних видань бібліотеки, а і з цікавими експонатами із колекційних зібрань місцевих колекціонерів, цінними документами музейних бібліотек.
Далі...

 

Календар подій

  12345
6 789101112
13141516171819
2021 22 23242526
2728293031