Михайло Андрійович Ємельянов

   

Михайло Андрійович Ємельянов - ветеран війни і праці , краєзнавець, бібліофіл і просто давній друг бібліотеки.
Книги завжди і всюди супроводжували Михайла Андрійовича. Ще в дитячі роки за мізерні учнівські заощадження купував він свої перші книжки. З книгами він не розставався і в дні запеклих боїв на фронті, і в повоєнний період, коли безпосередньо за його ініціативою був створений Херсонський міський клуб аматорів книги «Кобзар», який він очолював протягом 33 років тощо.
Не випадково, вже маючи на руках диплом військово-політичного училища, він пізніше з відзнакою закінчив Херсонський культосвітній технікум, а потім – бібліотечний факультет Харківського інституту культури.
За плечима Михайла Андрійовича роки роботи на посаді завідуючого облпартархівом, де він приймав активну участь в науково-публікаторській діяльності. Був укладачем та співавтором цілого ряду книг з історії нашого краю. Нині ветеран віддає свої сили і знання роботі в обласній раді ветеранів та в правлінні товариства охорони пам’яток історії і культури.
Де б не працював Михайло Андрійович, яку б посаду не обіймав, інтерес до книги, до колекціонування ніколи його не залишав. Матеріали колекцій М. А. Ємельянова неодноразово експонувались на виставках в бібліотеці і в музеях. Та він і сам, як завзятий книголюб і пропагандист книги, неодноразово приймав участь в численних масових заходах, що проходили в бібліотеці.
 До 225-річчя Херсона Михайло Андрійович передав в дар музеям міста свою славнозвісну колекцію «Пушкініани» та зібрання творів образотворчого мистецтва, а обласній книгозбірні – прижиттєве видання « Кобзаря» Т.Г.Шевченка. В 2005 році Михайло Андрійович подарував бібліотеці колекцію «Блокіани» та унікальні видання XVIII – XХ ст.
Не став виключенням і 2008 – ювілейний  для Херсона рік. Як і п’ять років тому, Михайло Андрійович зробив черговий подарунок культурним закладам міста – бібліотеці і музею.
Тож сьогодні, завдяки Михайлу Андрійовичу ми маємо змогу перегортати безцінні сторінки книжкових пам’яток, безкорисливо ним подарованих.

Коментарі

Нина Барсукова
22.10.2011 08:50

Как всегда, публикация высокого профессионального и научного уровня. М.А. Емельянов - замечательный человек! Пополнить коллекцию книжных богатств родного города, да ещё такими уникальными изданиями - это очень достойный и благородный поступок! Здоровья ему и новых интересных встреч с любителями книги, а музею и его руководителю Ольге Сак - творческих успехов и новых интересных приобретений!
Admin

Нина, благодарю за столь высокую оценку моего скромного труда и Ваш интерес к нашему сайту. А что касается самого дарителя - Михаила Андреевича Емельянова - это действительно неординарный случай. И по сей день эта замечательная традиция продолжается. Каждый год, начиная с 2005, Михаил Андреевич обязательно передает нам в фонд какие-либо ценные издания из своей коллекции. Не всякая библиотека может похвастаться такими подарками. Ваши пожелания мы ему обязательно передадим. 

Ольга Сак.

Напишіть свій коментар

Календар подій

1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031