Книги кириличного друку

Книги кириличного друку

Серед первісток українського друку – Мінея, церковний календар на серпень, що датується кінцем XVIII сторіччя. Вийшла друком вона з типографії Києво-Печерської Лаври у 1787 році. Мінея прикрашена вишуканою гравюрою на фронтисписі та цікавими заставками-триптихами роботи талановитого гравера на дереві ієродиякона Севастяна. Книга цікава не тільки з точки зору богослів’я. Достатньо перечитати першу сторінку, щоб побачити обриси минулої історичної епохи. Починається текст хвалою Господу Богу, а далі прославляється імператриця Катерина ІІ та інші царські особи.

 

 

 

Своєрідною духовною енциклопедією можна назвати видання відомої агіографічної праці Димитрія (Данила) Туптала, згодом митрополита Ростовського, під загальною назвою: «Книга житій святих», яка була подарована бібліотеці настоятелем однієї з херсонських церков протоієреєм Віктором Анипком.

Димитрій Ростовський працював над своєю монументальною працею понад 20 років – з 1684р. до 1705р. Перше і друге видання чотиритомної «Книги житій святих» було здійснено в друкарні Києво-Печерської Лаври. Пізніше вона неодноразово перевидавалася в Москві.

 Ми маємо примірник третього московського перевидання цієї епохальної праці (1764). Історики російської і української старовинної літератури підкреслювали літературне, почасти історіографічне значення цієї зведеної праці, складеної на основі численних російських, українських, польських, слов’янських і західноєвропейських джерел. З суто друкарського боку «Четьї-Мінеї» Димитрія Туптала-Ростовського були видані просто, без кіноварі і особливих прикрас.

Четьї-Мінеї:червень

Четьї-Мінеї:липень

Четьї-Мінеї:серпень

Четьї-Мінеї:жовтень


Четьї-Мінеї:листопад

Четьї-Мінеї:квітень

Четьї-Мінеї:травень

Cтародавній елліноримський календар

Далі...

Календар подій

    123
456 7 8910
11 12 1314151617
18192021222324
25 262728293031