ГоловнаЗапрошення до музею

Запрошення до музею

Запрошення до музею

 До музеїв, як ведеться, ходять на екскурсії. До бібліотек йдуть аби не просто тримати в руках майже музейні експонати, а працювати з ними.

Книга так давно стала невід’ємною частиною нашого повсякденного життя, що ми вже втратили здатність знову і знову благоговійно захоплюватись дивом у ній втіленим. Бо ж історія книги - це історія багаторазового відродження людини і людства, яскравих особистостей і всієї культури. Книгодрукування - цей визначний винахід людства, як учора, так і сьогодні дозволяє нам зустрічатись з тими, хто жив до нас, мандрувати із захоплюючими співбесідниками по близьким та неймовірно далеким епохам. Отже ми з Вами, шановний читачу, маємо можливість трохи помандрувати у часі.
Ідея створення своєрідного музею книги в Херсонській ОУНБ ім. О.Гончара перетворилась у реальність разом із заснуванням відділу рідкісних видань (1994), де поступово зосередилася основна частина книжкових цінностей нашої книгозбірні.
У бібліотеці зберігається понад 24 тис. документів з усіх галузей знань, що є складовою частиною національної культурної спадщини. Це книги, брошури, образотворчі, нотні видання та доволі значний масив періодики з фондів основного книгосховища, відділу рідкісних видань і краєзнавчого відділу.
Справжньою окрасою фондів є колекція стародруків (1738-1830). Найбільш численною частиною рідкісного і цінного фонду є друки ХІХ - початку ХХ століть, серед яких прижиттєві видання видатних митців слова, відомих політичних діячів, істориків, науковців, взірці поліграфічного мистецтва тощо. Постійно поповнюється зібрання книг з автографами, екслібрисами, колекція мініатюрних та малоформатних видань. Не менш цінну частину бібліотечного фонду становлять україномовні та краєзнавчі видання ХІХ - початку ХХ сторіччя, книги, видані в роки Другої світової війни, особисті зібрання творів друку, рукописні матеріали тощо.
Тож, чимало цікавого чекає на Вас, шановний читачу, якщо Ви приєднаєтесь до віртуальної подорожі по сторінках наших раритетів. Та це ще не все. В подальших планах – знайомство не тільки з примірниками рідкісних видань бібліотеки, а і з цікавими експонатами із колекційних зібрань місцевих колекціонерів, цінними документами музейних бібліотек.
Далі...

 

Коментарі

Valery J Cool-Kulakov
02.06.2015 11:23

Corrigenda: Bozhe pomogi Ukraine.
Valery J Cool-Kulakov
02.06.2015 11:21

Ne za chto. Bozhe pogi Ukraine! Pust´ u vas i u nas vse budet khorosho. Vy vse delaete dobroe delo.www.russica-book-and-art.com

Mne khotelos´ by videt´v Ukraine Boris Nemcov Memorial Library. Pozhaluista, pri sluchae podderzhite moiu ideiu. Zaranee vsem vam blagodaren.

Valery J Cool-Kulakov

Nehringstr.4

140 59 BERLIN

D E U T S C H L A N D
Admin

Уважаемый Валерий, спасибо за добрые пожелания. А что касается Вашего проекта, то хотелось бы узнать подробнее, в каком контексте Вы это представляете? Вышлите, пожалуйста, свой e-mail, чтобы мы могли это детальнее обсудить. Мы, конечно, поддерживаем Вашу идею, но наш сайт Музея книги носит несколько иную направленность - книговедческую, а не политическую. Мы бы  посоветовали, куда Вам следовало  обратиться с этой идеей.

С уважением Ольга Сак
Valery J Cool-Kulakov
01.04.2015 03:56

Molodcy! Khoroshii sait.Khoroshie teksty. Malo slov, mnogo mysli i faktov. Tak derzhat´! Uspekhov. Slava Ukraine! Geroiam slava! Zhivym i pavshim za Vashu i nashu svobodu.
Admin

Большое спасибо, Валерий, за Ваш теплый отзыв! 
 

Музей книги
ніколь
11.06.2013 10:57

Захоплююся повнотою та якістю інформації про видання майже 300-літньої давності. Вдячна автору за отриману насолоду...Неначе "покопалась" у хорошій бібліотеці...
Admin

Запрошуємо до себе, як то кажуть, наживо "покопатися". Завжди будемо раді.

Музей книги

Напишіть свій коментар

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930