89 років найстарішому книголюбу Херсона
12 серпня виповнюється 89 років найстарішому книголюбу Херсона – Михайлу Андрійовичу Ємельянову. Не дивлячись на досить поважний вік, йому й сьогодні притаманні світлий розум, інтелектуальна активність та щирість серця. Тож бажаємо йому довгих років життя, творчої наснаги та міцного здоров’я.
Михайло Андрійович Ємельянов ветеран війни і праці, краєзнавець, бібліофіл і просто давній друг бібліотеки. Книги завжди і всюди супроводжували Михайла Андрійовича. Ще в дитячі роки за мізерні учнівські заощадження купував він свої перші книжки. З книгами він не розставався і в дні запеклих боїв на фронті, і в повоєнний період, коли безпосередньо за його ініціативою був створений Херсонський міський клуб аматорів книги «Кобзар», який він очолював протягом 33 років тощо. Не випадково, вже маючи на руках диплом військово-політичного училища, він пізніше з відзнакою закінчив Херсонський культосвітній технікум, а потім – бібліотечний факультет Харківського інституту культури.
За плечима Михайла Андрійовича роки роботи на посаді завідуючого облпартархівом, де він брав активну участь в науково-публікаторській діяльності. Був складачем та співавтором цілого ряду книг з історії нашого краю. Нині ветеран віддає свої сили і знання роботі в обласній раді ветеранів та в правлінні товариства охорони пам’яток історії і культури. Де б не працював Михайло Андрійович, яку б посаду не обіймав, інтерес до книги, до колекціонування ніколи його не залишав. Матеріали колекцій М.А. Ємельянова неодноразово експонувались на виставках в бібліотеці і в музеях. Та він і сам, як завзятий книголюб і пропагандист книги, неодноразово брав участь в численних масових заходах, що проходили в бібліотеці.
До 225-річчя Херсона Михайло Андрійович передав в дар музеям міста свою славнозвісну колекцію «Пушкініани» та зібрання творів образотворчого мистецтва, колекцію екслібрисів, а обласній книгозбірні – прижиттєве видання «Кобзаря» Т. Шевченка. В 2005 році Михайло Андрійович подарував бібліотеці колекцію «Блокіани» та унікальні видання XVIII – XIX поч. ХХ ст. Не стали виключенням і наступні роки. Михайло Андрійович восени до Всеукраїнського дня бібліотек завжди дарує нам свої колекційні видання. Тож, завдяки йому, ми маємо змогу перегортати безцінні сторінки книжкових пам’яток, безкорисливо ним подарованих.
Коментарі
Низкий поклон Михаилу Андреевичу ! Такие люди сейчас большая редкость!
Дйствительно, таких как Михаил Андреевич, щедрых и бескорыстных, увы, сейчас мало. Тем ценнее дары, им приносимые. Мы обязательно передадим ему Ваши слова, Людмила!
Музей книги
Доброго здоровья и творческого долголетия, уважаемому Михаилу Андреевичу !!!
С низким поклоном от нижегородца Соломаха Геннадий Александровича !!!! Дорогие острудники библитеки, это большая честь для Вашего коллектива !! С завистью и уважением !!!
Большое спасибо, Геннадий Александрович, за теплые поздравления! Мы их обязательно передадим Михаилу Андреевичу. Думаем, что ему это будет очень приятно!
Администрация сайта