Головна Книгознавча мозаїка Згадуючи Гошкевичів

Згадуючи Гошкевичів

26.03.2015 10:01

25 березня 2015 року у відділі рідкісних та цінних видань Херсонської ОУНБ ім. Олеся Гончара відбувся День краєзнавства, присвячений пам'яті В. І. Гошкевича, українського археолога, краєзнавця, життя якого пов’язане з Херсонщиною та 155-річчя якого відзначає цьогоріч херсонська спільнота.

Сторінки історії міста разом з доповідачами перегортали майбутні історики – студенти 3 курсу Херсонського державного університету та старшокласники двох херсонських шкіл. Бібліотекарі підготували виставку документів та архівних матеріалів, які раніше належали членам великої родини Гошкевичів. Серед них «Клады и древности Херсонской губернии» Віктора Гошкевича, його дослідження «Древние городища по берегам низового Днепра», «Очерки санитарного состояния тюрем Херсонской губернии» Михайла Гошкевича, архівні документи: біографічні матеріали, господарчо-побутові документи, матеріали службової та громадської діяльності, листування і фотографії Леоніда Івановича Гошкевича, його старшого брата – Михайла Івановича Гошкевича, батька – Івана Антоновича Гошкевича, матері – Ганни Іванівни Гошкевич (в дівоцтві Веледницької), діда з батьківського боку – Антона Івановича Гошкевича та діда з материнського боку – Івана Івановича Веледницького.

Діяльність братів Гошкевичів – Віктора Івановича, засновника музею старожитностей, земського лікаря Михайла Івановича, і священика Леоніда Івановича є прикладом безкорисливого служіння людям. Видатні представники цієї великої і славетної родини залишили по собі добру пам’ять та відіграли значну роль в культурному житті не тільки Херсона, а й країни в цілому.

Виставку, організовану відділом рідкісних і цінних видань, – «Гошкевичі та Херсон: документальний спадок родини Гошкевичів з рідкісних фондів книгозбірні» презентувала Бондаренко Д.Г., провідний бібліотекар відділу. Завідувач науково-експозиційного відділу історії краю до 1917 р. краєзнавчого музею Чорна К.Д. продемонструвала багато цікавих музейних експонатів та розповіла про життя і діяльність Віктора Івановича Гошкевича. Аспірантка кафедри всесвітньої історії та історіографії ХДУ Шевченко А.В. у своєму виступі зробила акценти на видавничій та публіцистичній діяльності Віктора Івановича, розповіла про видання ним першої приватної херсонської газети «Юг».

На завершення працівники відділу розповіли про джерелознавчі ресурси, до якої відноситься періодика ХІХ – ХХ століття, наявна у фондах бібліотеки, та заохочували студентів і школярів до науково-дослідницької діяльності.

Сподіваємось, що цей день краєзнавства не був марним для студентства, а можливо, став для когось відправною точкою у краєзнавчих дослідженнях.

Календар подій

     12
34 5 6789
1011 12 13141516
171819 20 212223
24252627282930
31