Головна Книгознавча мозаїка З книгою по різним епохам

З книгою по різним епохам

19.06.2015 17:54

Чи можна за півтори години «осягнути неосяжне» в царині книгознавства та встигнути помандрувати за книгою та з книгою по різним епохам і країнам? Ми майже встигаємо, хоча про її величність Книгу і про наші колекційні цінності, що зберігаються в бібліотеці, можемо розповідати нескінченно довго.

18 червня на зустріч з книгою минулих епох до відділу рідкісних і цінних видань завітали майбутні філологи – студенти Херсонського державного університету разом зі своїм викладачем Н.П.Тропіною. На уроці книгознавства, організованому відділом, мова йшла про книгу не тільки як про предмет матеріальної культури, а ще й як про витвір мистецтва, як історичне і загально культурне явище.

Для нас немає нічого найкращого, ніж очі відвідувачів, сяючі щирим інтересом і захопленням від побаченого та почутого. А показати і розказати нам є про що – від факсиміле стародавніх рукописів до оригіналів старовинних видань XVIII ст., прижиттєвих друків і публікацій видатних особистостей ХІХ – початку ХХ ст. Не оминули й своєю увагою ми і взірці поліграфічного мистецтва, наявні у наших фондах. Колекція мініатюрних і малоформатних видань, книги з екслібрисами і автографами, документи і матеріали родинного архіву братів Гошкевичів, приватні зібрання дародавців минулого і сучасності тощо – про все це дізнались на уроці студенти-першокурсники.

А на завершення заходу присутні відвідали «святая святих» – книгосховище відділу рідкісних і цінних видань, де зберігаються найцінніші та найцікавіші примірники. Тож майбутні філологи на практиці малу змогу переконатися в справедливості висловлювання англійського письменника Самуіла Смайлса стосовно того, що «книги наділені властивістю безсмертя, вони є найдовгочаснішими витворами людської діяльності»

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930