Головна Книгознавча мозаїка Практика в бібліотеці

Практика в бібліотеці

24.03.2021 11:12

Взаємна співдружність бібліотеки та Херсонського державного університету триває не один рік. І цей зв’язок не лише на рівні «бібліотека – університет – користувач». Ось, наприклад, з факультетом української та іноземної філології і журналістики ми підтримуємо найтісніші зв’язки впродовж багатьох років. Це унікальний досвід обміну знаннями, практиками та ідеями з розряду «бібліотека – університет – партнер».

Чимало сумісних заходів відбулося у стінах бібліотеки саме зі студентами названого факультету. І ми вдячні керівництву факультету та усім викладачам, які сприяють обопільному конструктивному співдіянню.

Сучасна бібліотека з майже мільйонним фондом документів різних видів і типів нині є великим інформаційно-культурний хабом, де можуть різносторонньо реалізувати себе і користувачі, і самі бібліотекарі. Бібліотекар нині є менеджером інформаційних і соціальних комунікацій, де межі бібліотечних компетентностей безкінечні, а діяльність – багатогранна.

Бурхливий час, стрімкі зміни примушують нас постійно шукати нові форми і види комунікацій з різними категоріями користувачів. Сучасному креативному бібліотекарю тепер під силу й робота з дітьми з особливими потребами, і дослідницька діяльність, проведення різних навчальних курсів та багато чого іншого. Сьогодні йому доводиться не лише організовувати та координувати інформаційний простір у стінах бібліотеки, але й виходити далеко за рамки усталеного. Бібліотекар нині – вчитель, викладач, психолог, літературознавець навпіл з книгознавцем, редактор, коректор та бог зна хто ще.

Завершується березень із його шлейфом довкололітературних заходів, присвячених цьогорічним ювілеям славетних українських поетес, проведенням шевченківських днів, поетичним зорепадам на честь Дня поезії та іншим численним бібліотечним дійствам. Кожен день приносив нам, нашим колегам, нашим користувачам, серед яких, зокрема й викладачі та студенти ХДУ, новий досвід і власні особистісні досягнення. У всіх вони різні, але тим цікавіше. На порозі вже квітень, який традиційно, як усякий новий період, несе із собою щось незвично-новочасне.

А ми, до речі, знаємо, що буде з новенького в бібліотеці. До бібліотеки на весняну практику збираються майбутні філологи – студенти державного університету. Чекатимемо з нетерпінням. Планів та сумісних робочих задумів багато. Сподіватимемось, що будемо реалізовувати їх разом.

Ольга Сак

Календар подій

  12345
6 7 8910 11 12
13 14 151617 18 19
2021 22 23242526
27282930