З нових надходжень

26.01.2016 10:06

Шанувальників творчості бойчукістів – плеяди малярів-монументалістів, учнів і послідовників Михайла Львовича Бойчука (1882 – 1937), видатного художника українського модерну, можемо потішити надходженням до фонду відділу альбома «Михайло Бойчук та його школа монументального мистецтва».

Альбом містить не тільки об’ємну історичну розвідку про зародження школи бойчукістів, про мистецький шлях самого М. Л. Бойчука, про художні досягнення цього унікального пласту українського образотворчого мистецтва, але й надає біо-бібліографічні відомості про найяскравіших представників школи.

Бойчукісти – це окремий розділ в історії мистецтва першої половини двадцятого століття, який певний час заборонявся і значною мірою був забутий. З історії художнього мистецтва було викреслено одну з найяскравіших сторінок – українську школу монументального живопису. Протягом довгого часу учні, друзі, земляки намагались зберегти крихти того, що залишилось від спадку бойчукістів. Завдяки старанням  цих маловідомих людей для нас збережені графічні, поодинокі живописні роботи, які мають непересічну художню цінність.

Окремий розділ альбому – каталог творів М.Л. Бойчука та художників його школи містить 56 персоналій. Серед них О. М. Довгаль, Р. А. Лісовський, С. О. Налепінська-Бойчук, О. Т. Павленко, І. І. Падалка, О. Я. Рубан, О. Б. Сахновська та багато інших, чий талант був покладений на вівтар свободи в 30-ті рр. минулого століття.

В каталозі робіт бойчукістів уперше відтворюється значна кількість найкращих уцілілих робіт. Робіт, в яких поставала епоха відродження України та її національно-художньої культури.

Видання стане в нагоді не тільки фахівцям – історикам, мистецтвознавцям, викладачам культурології, живопису, дизайну, студентам художніх спеціальностей, але й може зацікавити широкий загал поціновувачів художньої творчості.

Джерело:

Михайло Бойчук та його школа монументального мистецтва [Образотворчий матеріал] : [альбом] / Нац. худож. музей України, Нац. акад. мистец. України, Фонд сприяння розв. Нац. худож. музею України ; авт. текста та кат.: Л. Ковальська, Н. Присталенко ; авт. вступ. сл. А. Мельник ; авт. вступ. ст. М. Шкандрій ; фот.: Е. Мейєр, Ш. Спенс. - К. : НХМУ ; Хмельницький : Галерея, 2010. - 281 с. - Вступ та підписи до іл. парал. укр., англ. - Бібліогр.: с. 273–279, наприкінці ст. та на боковиках. - (в суперобкл.) 

Календар подій

  12345
6789 10 1112
13141516171819
20 21 22 23242526
2728293031