Головна Книгознавча мозаїка Всеукраїнська рукописна Біблія

Всеукраїнська рукописна Біблія

15.11.2021 15:23

За участі та безпосереднього сприяння Херсонського обласного благодійного фонду «Мій дім» в Гончарівці репрезентовано унікальну Рукописну Біблію, власноруч переписану вірянами різних релігійних конфесій України.

Безпрецедентна за своєю винятковістю акція Всеукраїнського створення Рукописної Біблії ширилася різними куточками нашої країни упродовж останніх чотирьох років за сприяння Українського Біблійного Товариства.

Благородна ціль дійства – донесення слова Божого до найбільшої кількості людей, особливо молоді. Духовна освіченість, духовна культура – це те підґрунтя, яке об’єднує та гармонізує суспільство, виховує та освічує. Як результат – три Національні рекорди України.

Найперше виявилося, що це нині найбільша рукописна книга в Україні.

По-друге, у книзі зібрали докупи найбільшу кількість почерків наших сучасників, а до переписування було залучено понад 30 тис. осіб.

В цьому сакральному процесі брали участь глави всіх Церков України різних віросповідань. Долучилися до священнодії чотири Президенти України, п’ять прем’єр-міністрів України, три голови ВРУ, три Герої України, понад 200 народних депутатів. Крім високоповажних осіб до переписування могли долучитися всі бажаючі.

А втретє, попри неймовірний об’єм фоліанта вагою майже 22 кг. – 1254 сторінки, його таки вдалося приборкати в один том і оправити в шкіряну палітурку належним чином. Довжина Біблії майже півметра, та якщо бути більш точним, то 455 мм. А завширшки ця унікальна книга 335 мм. Висота самого книжкового блоку становить 270 мм. Щоби блок не розпадався та тримався докупи, майстри приторочили до палітурки книжкові шкіряні застібки з металевими наконечниками. До передньої та задньої палітурної кришки прироблено металеві ріжки, щоб можна було класти книгу, не зіпсувавши палітурки.Отаке сучасне диво!

Презентації цього екстраординарного рукопису теж відбулися тричі: офіційна у стінах Національного заповідника «Софія Київська», за участі Предстоятелів Церков України та почесних гостей; масштабна у київському Палаці спорту під час проведення Національного дня молитви за Україну; третя презентація під час міжконфесійної зустрічі у Львові, до якої долучилися представники не лише духовенства, а й місцевої влади, а також гості з різних міст України.

Тепер це сучасне рідкісне видання демонструється в нашій Гончарівці у відділі рідкісних і цінних видань. Але не баріться, якщо хочете подивитись. В бібліотеці Біблія знаходитиметься лише до 17-00 18 листопада.

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031