Головна Книгознавча мозаїка Вебквест «Театральний Херсон»

Вебквест «Театральний Херсон»

10.08.2020 14:10

Шановні користувачі, театральний життєпис нашого міста чи не найповніше досліджений заслуженою артисткою України Світланою Добровольською у статті «Історія Херсонського театру 1823-2005 рр.».

Із матеріалом можна ознайомитися у рубриці «Театр» херсонського порталу «Арт-Кавун». Однак чимало суттєвих фактів залишилися поза увагою авторки. І це зрозуміло: формат публікації не дозволив зробити більше. Пропонуємо вам, долучившись до вебквесту «Театральний Херсон», доповнити цей матеріал цікавими і важливими відомостями. Тож до роботи!

 

 

 

Завдання 1.

Перейдіть до публікації С. Добровольської і з’ясуйте, що за подія відбулася у 1823 році і яким чином вона пов’язана з історією театру в Херсоні.

 

 

Завдання 2.

Перейшовши за посиланням, зашифрованим у поданому Qr-коді, доповніть розповідь авторки статті про появу театру в Херсоні, ставлення до нього містян, а також розширте інформацію про перебування в Херсоні видатного актора Михайла Щепкіна.

 

 

Завдання 3.

Перейшовши за посиланням, зашифрованим у поданому Qr-коді, з’ясуйте, хто з відомих вітчизняних акторів помежів’я ХІХ-ХХ ст. навчався в Херсонській гімназії та зображений на світлині. Також доповніть розповідь авторки статті відомостями про перебування у Херсоні українського письменника І.Карпенка-Карого.

 

 

Завдання 4.

Перейшовши за посиланням, назвіть прізвища режисерів любительського українського театру Військового форштадту в Херсоні та доповніть вище вказану статтю відомостями дослідниці Галини Немченко про розвиток театру в Херсоні в кінці ХІХ – на початку ХХ століття.

 

 

Завдання 5.

Перейшовши за посиланням, повідомте, в якому віці режисер Всеволод Мейєрхольд прибув до Херсона. З’ясуйте причину цього приїзду.  Доповніть вище вказану статтю відомостями про перебування режисера в Херсоні.

 

 

Завдання 6.

Перейшовши за посиланням, повідомте прізвище знаменитої української оперної співачки, яка дебютувала на сцені Херсонського музично-драматичного театру. Доповніть вище вказану статтю спогадами українського актора Івана Саратовського про Ксенію Бородавкіну.

 

 

 

Завдання 7.

Перейшовши за посиланням, з’ясуйте походження псевдоніма українського актора Юрія Васильовича Шоміна та доповніть вище вказану статтю відомостями про виступи Юрія Шумського на сцені херсонського театру.

 

 

Завдання 8.

Перейшовши за посиланням, з’ясуйте прізвище відомого українського артиста, який свого часу був читачем Херсонської публічної бібліотеки. Назвіть часопис, що повідомив про перший виступ у Херсонському театрі мініатюр майбутнього знаменитого артиста та поясніть, яку роль у його професійній кар’єрі відіграв спектакль «Зубний біль»?

 

 

Шановні користувачі! Сподіваємося, що вам вдалося доповнити статтю Світлани Добровольської важливими відомостями з історії театрального Херсона ХІХ – початку ХХ століття.

Ілюстрація [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://ksportal.net/history/otkr_hron/gorteatr.jpg (дата звернення 10.08.2020). – Заголовок з екрану.

Дина Бондаренко

Календар подій

  1 2 345
6789101112
13 14151617 18 19
20212223242526
2728293031