Урок книгознавства

08.12.2013

Невгамовний час змінює докорінно все навколо себе. Можливо, ми ще не усвідомили повною мірою, але це природні діалектичні процеси на зламі епох. Бібліотека, як соціальна публічна інституція, також зазнає неминучих змін і перебудовує свою діяльність згідно з вимогами часу. Ознакою змін вже стало поступове згладження чітких меж між суто дитячою бібліотекою та бібліотеками для дорослих. Можна сказати, що вона знову становиться публічною, як і сотні років потому. Тож, не дивно, що в нашій гончарівці дедалі частіше починають лунати дзвінкі дитячі голоси. Кому, як не підростаючому поколінню піклуватись надалі про культурну спадщину.

Саме для цієї категорії відвідувачів відділом рідкісних і цінних видань розроблені уроки книгознавства з метою ознайомлення з історією книги та книгодрукування. Прищеплення навичок роботи з книгою та дбайливого ставлення до неї починається саме з дитинства. Тому відвідування нашого відділу та знайомство школярів з книжковою скарбницею області скоріше становиться нормою, аніж винятком.

5-го грудня до відділу завітали школярі гімназії №6. Урок пройшов на ура! Малеча виявила неабиякий інтерес до всього, що було представлено на уроці. Показ цікавого фільму про виникнення та розвиток писемності, про появу перших книг, про писемні пам’ятки різних країн заставив принишкнути шебутну дітлашню. Розповідь про цікавинки з колекції мініатюрних видань та факсимільні копії дитячої літератури минулих століть також зацікавили наших гостей. Жива та безпосередня реакція відвідувачів була кращим показником того, що урок вдався.

Тож, чекаємо всіх бажаючих долучитися до цікавої подорожі у світ книги. Раді будемо зустрічі з вами, шановний читачу!
Контактний тел.: 42-42-88 Відділ рідкісних та цінних видань

Календар подій

     12
34 5 6789
1011 12 13141516
171819 20 212223
24252627282930
31