Головна Книгознавча мозаїка Турнір знавців життя та творчості Шевченка

Турнір знавців життя та творчості Шевченка

15.10.2014

Рік Тараса Шевченка продовжується і ми знову та знову повертаємось до його творчості у нашому повсякденному житті. І це не дивно, бо саме цього року, багатому на бурхливі події та зміни в суспільному житті країни, поезія великого Кобзаря набула найбільш символічного та пророчого значення.

У зв’язку з цим студенти четвертого курсу факультету філології та журналістики Херсонського державного університету завітали в свято Покрови Пресвятої Богородиці до відділу рідкісних і цінних видань. Цього дня у відділі відбувся турнір знавців життя та творчості Т.Г.Шевченка. Проведення подібних заходів вже стало традиційним. Діалог бібліотекарів зі студентством у формі інтелектуально-пізнавальної гри вибраний не випадково. Молодь завжди жваво бере участь в цих дійствах. Тож, і цього разу на взаємну втіху наше спілкування було цікавим і плідним.

Інтрига турніру полягала в ретельному, наскільки це можливо за годину, ознайомленню присутніх з творчим спадком поета. Студентам були презентовані раритетні експонати книжково-ілюстративної виставки, присвяченої творчості Т.Г.Шевченка, яка була організована відділом. Потім відбувся перегляд п’ятихвилинного фільму «Обличчя української історії. Тарас Шевченко», в якому стисло та образно висвітлено основні доленосні віхи становлення його особистості як поета та талановитого художника.

На наступному етапі студенти в тестовому режимі у 4 тури відповідали на питання, що безпосередньо стосувались переглянутого матеріалу. Переможці взяли участь в останньому, і, на наш погляд, найцікавішому зі всіх турів – музичному. Шевченківська поезія, яка прозвучала у виконанні сучасних музичних груп, завершальним акордом визначила останнього переможця. Ним стала найбільш активна та обізнана  з творчістю поета Вікторія Богачук. Вона була нагороджена грамотою та міні-книжкою, виданою відділом. 

Календар подій

     12
34 5 6789
1011 12 13141516
171819 20 212223
24252627282930
31