Про друге життя книги, палітурну майстерність та книжкову культуру взагалі...
03.03.2011
Сак О.
Уроки книгознавства вже стали традиційними для нашої книгозбірні. Так і цього тижня відділ рідкісних і цінних видань разом з відділом гігієни та реставрації фондів приймали у себе гостей – майбутніх бібліотекарів, студентів Херсонського культосвітнього училища. А, оскільки фахівці бібліотечної справи не просто працюють з книгами, а ще й повинні опікуватись станом їх збереження, то однією з тем, розглянутою на «уроці», було саме питання збереженності документів.
Студенти мали змогу безпосередньо ознайомитись з процесом реставрування пошкоджених видань у відділі гігієни та реставрації фондів. Завідуючий відділом Євген Яненко розкрив майже всі секрети своєї майстерності й детально описав основні технологічні стадії роботи, які проходить книга під час реставрації.
Друга частина занять проходила в теплій, затишній атмосфері відділу рідкісних та цінних видань, де відбулась зустріч з аматором палітурної справи – херсонським шанувальником книги Едуардом Вайнштейном. Спілкування було неформальним й досить жвавим. Вийшло щось цікаве, на кшталт Живої книги, коли співбесідник відповідає на різноманітні запитання слухачів.
Тож, Едуард Борисович розповів спочатку про клуб херсонських книголюбів «Кобзар», членом якого він є багато років, а потім – про свою захопленість палітурною справою. Чимало цікавого дізналися студенти від старого книжника - про художню структуру книги, про зовнішнє оформлення видань, про техніку переплітання книг власноруч, про різні види оправ тощо. Разом з ним присутні ніби поринули в глибочінь століть, у той час, коли людство тільки-но заволоділо новим культурним здобутком – книгодрукуванням.
Сподіваємось, що майбутні фахівці бібліотечної справи не розчаруються в правильності обраного ними шляху – житті та праці з Книгою.
Євген Яненко, завідуючий відділом гігієни та реставрації фондів
Ганна Скубко, реставратор
У відділі гігієни та реставрації фондів
Ведуть заняття Євген Яненко та Ольга Сак
Майбутні бібліотекарі разом з викладачем Коротецькою Н.І.
У відділі рідкісних та цінних видань
Херсонський книжник Е.Б.Вайнштейн та завідуюча відділом рідкісних і цінних видань О.Сак.
Коментарі