Головна Книгознавча мозаїка Поповнення в сім’ї херсонських видань

Поповнення в сім’ї херсонських видань

18.03.2023 13:19

Незважаючи на воєнний час, виходять у світ херсонські книги. Пересвідчилися в цьому, побувавши 17 березня цього року на презентації ювілейного видання «Чорний лебідь» в історії Херсонського державного університету або Хроніки релокованого вишу»  третьої частини, приуроченого 105-річчю від дня заснування вишу. Захід відбувся в Івано-Франківському офісі Херсонського державного університету та об’єднав близько ста учасників, серед яких – і  працівники відділу рідкісних і цінних видань ХОУНБ імені О. Гончара.

Ректор ХДУ Олександр Співаковський,  якому належить ідея створення та концепція книжки «Чорний лебідь» в історії Херсонського державного університету або Хроніки релокованого вишу»,  під час презентації підкреслив, що що ця книга продовжує серію видань про історію  університету. «Чорний лебідь» – це вже третє видання і його цінність, насамперед, у тому, що воно написано під час тимчасового переміщення, коли  яскраво пам’ятаються всі події та відчуття. А сама філософія написання хронік є важливою з точки зору збереження історичної правди. 

  Книжка складається із двохсот сторінок, на яких висвітлюються особисті спогади та історії тисяч людей, які творили одну, спільну історію.  У хроніці висвітлено діяльність Херсонського державного університету в минулому році в умовах дії воєнного стану в Україні, а також  тимчасове переміщення закладу у зв’язку з тривалою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України. 

Чекаємо на поповнення фондів Гончарівки цим літописом життя херсонських науковців під час війни.

Календар подій

     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930