Головна Книгознавча мозаїка Поповнення в сім’ї херсонських видань

Поповнення в сім’ї херсонських видань

18.03.2023 13:19

Незважаючи на воєнний час, виходять у світ херсонські книги. Пересвідчилися в цьому, побувавши 17 березня цього року на презентації ювілейного видання «Чорний лебідь» в історії Херсонського державного університету або Хроніки релокованого вишу»  третьої частини, приуроченого 105-річчю від дня заснування вишу. Захід відбувся в Івано-Франківському офісі Херсонського державного університету та об’єднав близько ста учасників, серед яких – і  працівники відділу рідкісних і цінних видань ХОУНБ імені О. Гончара.

Ректор ХДУ Олександр Співаковський,  якому належить ідея створення та концепція книжки «Чорний лебідь» в історії Херсонського державного університету або Хроніки релокованого вишу»,  під час презентації підкреслив, що що ця книга продовжує серію видань про історію  університету. «Чорний лебідь» – це вже третє видання і його цінність, насамперед, у тому, що воно написано під час тимчасового переміщення, коли  яскраво пам’ятаються всі події та відчуття. А сама філософія написання хронік є важливою з точки зору збереження історичної правди. 

  Книжка складається із двохсот сторінок, на яких висвітлюються особисті спогади та історії тисяч людей, які творили одну, спільну історію.  У хроніці висвітлено діяльність Херсонського державного університету в минулому році в умовах дії воєнного стану в Україні, а також  тимчасове переміщення закладу у зв’язку з тривалою широкомасштабною збройною агресією російської федерації проти України. 

Чекаємо на поповнення фондів Гончарівки цим літописом життя херсонських науковців під час війни.

Календар подій

  12345
6789 10 1112
13141516171819
20 21 22 23242526
2728293031