Головна Книгознавча мозаїка Мистецька спадщина творців рукописної книги

Мистецька спадщина творців рукописної книги

30.05.2015 11:40

Вікторина «Мистецька спадщина творців рукописної книги» зібрала докупи у відділі рідкісних і цінних видань студентів першого та другого курсів бібліотечного відділення Херсонського училища культури. Хто, як не вони – майбутні «лоцмани книжкових морів», повинні бути широко обізнаними в царині книгознавства. Тож саме для них і був організований та проведений захід. Цього дня присутні мали можливість поринути у захоплюючий світ рукописної книги.

Студенти ознайомилися з історією виникнення, особливостями виготовлення та художнього оздоблення рукописних видань. Вони не тільки дізналися чимало цікавого та корисного для себе, але й з великим захопленням долучилися до наочного вивчення факсимільної копії однієї з найдавніших рукописних слов’янських пам’яток – «Остромирова Євангелія».

Старанно підраховуючи рядки на одному аркуші давнього рукопису та зошити, з якого він зшитий, дізнавались про їх кількість. Майбутні бібліотекарі відшукували мініатюри із зображенням авторів євангельських текстів, вивчали структуру, художні особливості оздоблення рукописної пам’ятки та книжкових прикрас (заставок, кінцівок, ініціалів); дізнавалися про творців стародавнього рукопису: авторів тексту та художників, які створили справжній шедевр книжкового мистецтва.

До речі, виявилося, що першокурсники були більш уважними та старанними на відміну від студентів другого курсу. Тож не дивно, що вікторину виграли саме вони. За що й отримали маленьку нагороду – мініатюрний друкований каталог «Дивосвіт мініатюрного друкарства». 

Календар подій

  12345
6789 10 1112
13141516171819
20 21 22 23242526
2728293031