Головна Книгознавча мозаїка Долучаємось до науки, залучаємо науковців

Долучаємось до науки, залучаємо науковців

09.11.2014

Ні для кого не секрет, що «затягти» читача до бібліотеки зараз доволі складно, а науковця – тим паче. Користувачі нині заклопотані та обмежені в часі, тому довго не затримуються. Схема доволі тривіальна – прийшов-запитав-отримав ксерокопію чи сканований примірник того, що треба і все. А для системної роботи, для більш ретельного «знайомства» все ж потрібен довготривалий діалог читача з бібліотекарем, близький контакт. І хоча в цьому плані бібліотекарями завжди робилось і нині робиться чимало, але проблеми залишаються. Новомодних масових заходів (квестів, тренінгів, турнірів, уроків, семінарів, бібліотечних вікендів та багато чого іншого), які проводяться нині в книгозбірні, безліч. Але індивідуального зв’язку не достає. На це є багато об’єктивних причин.

 

Тож щоби трохи виправити становище доводиться знову і знову звертатись до старих перевірених засобів – «йти у люди». Що ми повсякчас і робимо. В планах нашого відділу рідкісних та цінних видань підтримування тісних зв’язків з науковцями та надання максимально повної, системної інформації стосовно наявних в наших фондах раритетів, оскільки рідкісні та цінні фонди бібліотеки є безцінною джерельною базою для досліджень.

 

Так склалося, що минулий тиждень вийшов тижнем науки. Рекламуючи бібліотечні послуги та фонди разом з відділом документів іноземними мовами, ми побували на загальних зборах докторантів та аспірантів Херсонського державного університету першого курсу навчання. З цією ж метою також брали участь в конференції, організованій відділом наукової інформації і бібліографії «Історична наука для науковців та аматорів: потенціал для дослідження» за участю спеціалістів бібліотеки, фахівців кафедри всесвітньої історії та історіографії ХДУ, працівників Державного архіву області та Херсонського художнього музею ім. О. Шовкуненка.

Присутні докторанти, аспіранти ХДУ, студенти та школярі мали змогу не тільки ознайомитись з новими фаховими виданнями в царині історичної науки, але й почули багато корисного про джерелознавчі аспекти дослідницької діяльності.

Завідувач кафедри всесвітньої історії та історіографії ХДУ В. М. Андрєєв розповів про сьогодення та майбутнє історичної науки. Науковці кафедри презентували свої нові дослідження. А фахівці бібліотеки, архіву та музею розповіли про документні ресурси, що є невичерпною джерельною базою для дослідницької діяльності як науковців, так і пошуковців-аматорів.

Сподіваємось, що стосунки з фахівцями університету будуть тривалими і плідними для обох сторін.

Календар подій

  1 2 345
6789101112
13 14151617 18 19
20212223242526
2728293031