Головна Книгознавча мозаїка Бібліотечний вересень

Бібліотечний вересень

29.09.2015 13:40

Вересень в бібліотеці – завжди напружена пора. Цьому сприяє початок нового навчального року. Тож аудиторія користувачів бібліотеки восени завжди повниться новими силами. І це не може не тішити. Треба відзначити, що цьогоріч цей процес напрочуд активізувався. Можливо, цьому сприяють бурхливі історичні та соціально-політичні процеси, що відбуваються нині. Хочеться сподіватись, що для тих, хто будує нове суспільство в новий час, знання не будуть на заваді.

Відділ рідкісних і цінних видань підготував цілу низку заходів для бібліотечного вересня. Арсенал діяльності відділу досить різноманітний: від традиційних експозицій-переглядів, презентацій, бібліографічних оглядів, тематичних і оглядових екскурсій до лекцій, уроків книгознавства, інтелектуальних ігор, бліцтурнірів, вікторин тощо. В рамках вересневих бібліотечних уїкендів проведені оглядові та тематичні екскурсії для різних категорій користувачів. Зазначимо, що ми проводимо екскурсії не тільки групові, але й індивідуальні. Майже для кожного читача відділу рідкісних і цінних видань, як правило, проводиться коротка оглядова екскурсія за матеріалами колекцій, що зберігаються в бібліотеці. А якщо хтось із особливо доскіпливих користувачів зацікавиться якимось окремим виданням, то нагородою і заохоченням за увагу буде повна і детальна розповідь про той чи інший раритет.

Студентів гідрометеорологічного технікуму, які завітали до відділу напередодні бібліотечного свята – Всеукраїнського дня бібліотек, захопили не тількі галузеві видання сторічної давності, але й полонили майстерністю оздоблення зразки поліграфічного мистецтва. Учні були в захваті від зібрання мініатюрних книг, зацікавились репринтними відтвореннями старовинних рукописів та іншими артефактами з фонду відділу.

А майбутні бібліотекарі – студенти 1-го та 3-го курсів культосвітнього училища займалися пошуковою діяльністю. Інтелектуальна гра «Літературний детектив: розгадай псевдонім» захопила учнів настільки, що їм не захотілося залишати відділ. Активні пошуки увінчалися успіхом. Незважаючи на обмежений час, студентам вдалося відповісти майже на всі поставлені перед ними питання.

Цікавий момент. Студенти першого курсу активніше користувалися довідковими виданнями та літературою з виставки «Відгадай! Літературний псевдонім чи ім’я?», спеціально підготовленої до заходу. А от третьокурсники, на перевагу від своїх молодших колег, вибрали для себе інший інструмент пошуку – Інтернет. І хоча першокурсники надали відповіді на меншу кількість запитань, їх пошукова діяльність відрізнялась більш активною завзятістю та натхненням. Але головним в цьому процесі, як в одних, так і в інших, було щире зацікавлення тим, чим вони займалися.

Для нас, бібліотекарів, немає більшої професійної нагороди, ніж активна присутність розумного та допитливого читача в стінах бібліотеки. Саме для нього ми і працюємо. Тож напередодні професійного свята хочеться побажати всім нам багато нових читачів, багато нових, цікавих і "розумних" книжок, творчої та натхненної праці!
Зі святом, дорогі колеги!

Календар подій

     12
34 5 6789
1011 12 13141516
171819 20 212223
24252627282930
31