Увага! Вебквест!

05.06.2020 15:30

Український фольклор і його дослідники на сторінках «Киевской старины»

Часопис «Киевская старина» – це одна з найяскравіших сторінок в історії нашої культури на рубежі ХІХ – початку ХХ ст. Біля його витоків стояли провідні українські вчені, цвіт української інтелігенції – В. Антонович, О. Лазаревський, М. Петров, О. Кістяківський, О. Левицький, І. Каманін, П. Житецький та багато інших. Він до сьогодні залишається важливим джерелом з історії українського народу, його культури, літератури, етнографії, літературознавства тощо. Вагоме місце на сторінках цього видання посідають і праці з фольклористики.

Запрошуємо студентів-філологів та усіх, хто цікавиться українською фольклористикою і часописом «Киевская старина», долучитися до нашого вебквесту. Ви довідаєтеся, які жанри фольклору були опубліковані на сторінках видання, хто з українських поціновувачів усної народної творчості друкувався в журналі, а також дізнаєтесь імена сучасних українських фольклористів.

 

Перших трьох фіналістів очікують призи – безкоштовний річний абонемент до бібліотеки. Бажаємо удачі!

 

Завдання 1: Перейшовши за наступним посиланням, з’ясуйте, хто на сторінках «Киевской старины» публікував фольклористично-етнографічні праці під псевдонімом П. Кузьмичевський

Завдання 2: За цим же джерелом відновіть пропущені цифри у такому фрагменті: На сторінках «Киевской старины» «з’явилося близько ??? різних фольклорних публікацій, понад ??? фольклорно-етнографічних досліджень та розвідок, близько ?? статей і стільки ж наукових рецензій. До того ж питання фольклору й етнографії певною мірою висвітлювалися ще в понад ??? матеріалах історичного та літературознавчого змісту».

Завдання 3: Перейшовши за наступним посиланням, з’ясуйте, хто ще у 1969 році захистив кандидатську дисертацію про місце фольклористичних досліджень на сторінках «Киевской старины»

Завдання 4: Перейшовши за наступним посиланням, з’ясуйте, який український письменник, літературний критик, мистецтвознавець, фольклорист та етнограф був діяльним прихильником і співробітником «Киевской старины».

Завдання 5: За цим же матеріалом з’ясуйте, про що була написана його перша праця, що поклала початок його літературно-етнографічній діяльності.

Завдання 6: Перейшовши за наступним посиланням, з’ясуйте, який матеріал «Киевской старины» досліджує старший науковий співробітник  Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАНУ О. І. Шалак.

Завдання 7: Перейшовши за наступним посиланням, з’ясуйте, хто у 1892 році опублікував народні думи на сторінках «Киевской старины».

Завдання 8: За допомогою наступного покликання з’ясуйте, які фольклорні зразки були опубліковані Ц. Нейманом в  № 5 часопису за 1884 рік.

Завдання 9: За допомогою наступного покликання з’ясуйте, стаття про який відомий фольклорний текст була опублікована В. Доманицьким в № 3 часопису за 1905 рік.

Завдання 10: Перейшовши за наступним посиланням, з’ясуйте, який жанр фольклору був представлений у Т.25, № 4 часопису за 1889 рік.

Фінальне завдання: Назвіть прізвище видатного українського поета і фольклориста, ювілей від дня народження якого ми святкуємо цього року. Його батько у 1887 році опублікував на сторінках часопису родинну історію про дивовижний порятунок свого прадіда у часи Коліївщини. Підказкою для Вас може бути матеріал, розміщений у музеї книги нашого відділу. Перейти на нього Ви можете за таким покликанням:

Відповіді надсилайте на нашу поштову скриньку sak.ks.lib.61@gmail.com 

У разі необхідності питання можна залишати в коментарях. Майте на увазі, коментарі модеруються. Нас також можна знайти на фейсбуці.

Діна Бондаренко

Коментарі

Напишіть свій коментар

Календар подій

    123
456 7 8910
11 12 1314151617
18192021222324
25 262728293031