Увага - новинка!

27.04.2010

Херсонський клуб шанувальників книги «Кобзар» зібрав довкола себе справжніх ентузіастів та творчих особистостей. До творчого спадку клубу, майже за 45-річне його існування, увійшло чимало цікавих та пізнавальних публікацій в пресі та окремих видань. Тож, пропонуємо вашій увазі нове місцеве видання херсонських книжників!

Былицы из жизни херсонских книжников, рассказанные ими самими…/ Сост. О.В. Лянсберг; Худож. В.А. Хмель; Отв. за вып. И.В. Замараева. – Херсон, 2010. – 56 с. – (Б-ка ХГКДК «Кобзарь». Вып. 3). – Назв. на обл.: Былицы в лицах. – 100 экз. (из них – 25 именных нумер.) 

Ось вже п'ять років засідання херсонського клубу любителів книги «Кобзар» проходять в будинку при кафедральному соборі Сретення господня УПЦКП. До цього книголюби збиралися в Будинку книги, в бібліотеці ім. Олеся Гончара, в літературному музеї, в Будинку вчителя тощо. Але в жодному місці не було так тепло і затишно, як в гостях у матінки Ірини (у миру – Замараєвої Ірини Володимирівни) – голови клубу з 2006 року.

В останню суботу кожного місяця двері її будинку відчинені для всіх, хто бажає спізнатися зі світом Книги. І кожного разу межі цього світу розширюються, адже кожне засідання – це нові знання, нові враження. Як правило, по завершенню основної доповіді, господиня пригощає своїх гостей чаєм... Це неофіційна частина засідання, коли книголюби обмінюються думками за темою доповіді, діляться книжковими новинами, будують плани на майбутнє, згадують своїх друзів-книжників, яких вже немає поряд. А ще розповідають смішні історії із свого життя, пов'язані зі збиранням книг. На одному з таких засідань і народилася ідея зібрати забавні історії з життя книголюбів під однією обкладинкою – «Былицы в лицах».

Пройшов рік і перед Вами – результат колективної творчості херсонських книжників. До книги увійшли забавні історії з життя місцевих книголюбів та дружні епіграми. Герої історій – реальні особи, добре відомі в місті. У цьому полягає перша «родзинка» цього видання. Друга – прекрасні малюнки художника і журналіста Віктора Хмеля, які додають книзі особливу теплоту.
 
Книжка складається з трьох частин. До першої увійшли розповіді членів клубу Бистрова В.А., Заборнікова В.О., Вайнштейна Е.Б., Чернікова В.А., Замараєвої І.В., Лянсберг О.В. та ін.
У другій частині «Былиц» – «Так было в Херсоне» розміщені есе «Праздник», «Похороны» і «Базар», що належать одному з найстарших членів клубу, – Е.Б. Вайнштейну. Міські замальовки Едуарда Борисовича – це «сентиментальна подорож» в минуле, до міста, якого вже немає.
Третя частина «И так будет с каждым» – дружні епіграми херсонського краєзнавця і колекціонера Олега Діброва. «Постраждалі» від уколів його пера – автори і герої розповідей даної книги.

Календар подій

  12345
6789 10 1112
13141516171819
20 21 22 23242526
2728293031