Головна Книгознавча мозаїка Артефакти малого формату

Артефакти малого формату

16.02.2016 12:25

15 лютого у відділі рідкісних і цінних видань відбулося відкриття книжкової виставки «Артефакти малого формату». Було презентовано бібліотечну колекцію мініатюрних і малоформатних видань. Світ маленької книжки відкривали для себе студенти гідрометеорологічного технікуму та колеги-бібліотекарі.

Присутні не тільки ознайомилися з виставкою, але й дізналися про історію появи міні-друків, про книжкові колекції мініатюрних видань у світі, про найменші та найстаріші за хронологією виходу маленькі видання нашої бібліотеки; ознайомились з мініатюрними книжками херсонських видавництв «Летопись Причерноморья», «Наддніпрянська правда» і «Терра».

Серед експонованих видань – книги-малятка з історії України, військової справи, психології, літературознавства, географії. Окремим циклом представлені міні-збірки кращих зразків української народної творчості – пісень, байок, прислів’їв, приказок; видання невеликих розмірів безсмертних творінь Великого Кобзаря; кишенькові примірники творів видатних українських і зарубіжних майстрів слова ХVIII –ХХ століть.

Зацікавили присутніх і міні-видання зарубіжними мовами: німецькою, англійською, угорською, польською, болгарською тощо.

Запрошена на захід херсонська письменниця, перекладач Людмила Миколаївна Крижановська в цікавому ракурсі розповіла про свої малоформатні видання. Її яскравий і натхненний виступ був націлений не стільки на висвітлення описових характеристик видань, скільки на розкриття філософсько-пізнавального аспекту змісту.

Виставка відкрита для всіх бажаючих. Тож всі, хто захоче, може не тільки відвідати її, але й почути цікаві розповіді про наші мініатюрні видання. Ласкаво просимо!

Календар подій

      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031