Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
25.04.2019 12:07

Музей книги у контексті бібліотечного життя
Поточний тиждень був вельми насиченим як для всієї бібліотеки, так і для відділу рідкісних і цінних видань. 23...

20.04.2019 13:03

Наші відвідувачі
Бібліотека – установа публічна. ЇЇ універсальність досяжна для всіх категорій користувачів без...

09.04.2019 08:15

Твори Пантелеймона Куліша у фонді рідкісних і цінних видань
Цьогоріч Україна відзначає 200-ліття від дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша – відомого...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > Шляхи української книги: до витоків українського книгодрукування

Шляхи української книги: до витоків українського книгодрукування

21.02.2019 13:09

20 лютого у відділі рідкісних і цінних видань відбулася презентація книжково-ілюстративної виставки «Шляхи української книги: до витоків українського книгодрукування».

Шляхами першодрукарів разом із бібліотекарями мандрували студенти І-го курсу факультету української філології та журналістики Херсонського державного університету.

Тема виникнення української друкованої книги доволі дискусійна, оскільки серед науковців й донині немає спільної думки щодо точного відліку українського друкарства. Та щоби там не було, яких би наукових теорій з цього приводу не існувало, цьогоріч відзначаються ювілеї найвизначніших українських першодруків – 445 років з часу виходу «Апостола» (1574) і «Букваря» (1574) Івана Федорова. І це неабиякі культурні події для освіченої спільноти.

І хоча наша бібліотека не володіє цими унікальними виданнями, завдяки відеосюжетам, слайд-презентації та цікавій доповіді провідного бібліотекаря відділу Фетісової Олени відвідувачам була надана вичерпна інформація щодо історії створення та особливостей художнього оформлення українських стародруків.

Майбутні філологи також мали змогу безпосередньо ознайомитись із бібліотечною колекцією видань кириличного друку. Сподіваємось, що знання, отримані при зустрічі, знадобляться нашим відвідувачам на їх професійному шляху в подальшому.

А шанувальників українського слова запрошуємо відвідати виставку, яка функціонуватиме у відділі рідкісних і цінних видань до 31 березня щодня з 9:00 до 18:00 (окрім п’ятниці).

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід