Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
14.03.2019 12:18

Урок книгознавства для маленьких чомучок
13 березня відділ рідкісних і цінних видань відвідали учні Херсонського загальноосвітнього навчально-виховного...

09.03.2019 13:21

На струнах Кобзаревої душі
6 березня бібліотекарі Гончарівки разом зі студентами факультету української філології та журналістики...

06.03.2019 11:27

Реклама товарів для жінок на сторінках дореволюційної періодики
Досліджувати рекламу на зламі ХІХ-ХХ століть – велике задоволення. Рекламні оголошення цього періоду...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > З нових надходжень, або Вступ до екологічної футурології

З нових надходжень, або Вступ до екологічної футурології

27.01.2018 14:15

Запорукою усякого доброго видання є симбіоз творчих зусиль самого автора книги та видавця. А головне, щоб вона потім знайшла свого читача.

Монографія «Вступ до екологічної футурології» з автографом, яку нещодавно отримав відділ рідкісних і цінних видань від доцента кафедри філософії Харківського політехнічного інституту Наталії Годзь, повною мірою підпадає під визначення «особлива».

По-перше, ця фундаментальна праця обґрунтовує необхідність створення нового напряму у філософії науки, а саме екологічну футурологію.

По-друге, ґрунтовний філософсько-екологічний аналіз життєдайних стратегій людства, наданий автором у ретроспективному розрізі, допомагає по-новому критично осягнути всі досягнення й помилки, що виникали на тернистому шляху існування людської спільноти.

По-третє, у даній праці уперше системно і глобально проаналізовано контексти розвитку екології та футурології як метадисциплін. За визначенням самого автора, це перший авторський експеримент такого обсягу. Авторка наголошує на тому, що без знань про світогляд, картини всього світу неможливо рухатись уперед.

Практичне значення роботи полягає в тому, що в ній сформульовано принципи сучасного філософського та наукового мислення, визначено стратегію існування людства у майбутньому.

Ця наукова праця віддрукована у Харківському видавництві Олександра Савчука та адресована не лише фахівцям – філософам, науковцям, інженерам, аспірантам, але й тим, хто за висловом автора, просто «зацікавлений розмислами про минуле й майбутнє».

Свою працю Наталія Борисівна присвятила своїм рідним та вчителям у науці. На її погляд, у житті «важливо мати впевненість у тих, хто поряд, й не тільки, впевненість у сьогоденні та майбутньому, банально – можливість мріяти, бо мрії будуть виконуватися, радіння життю, існування поваги та авторитету, соціальна пам'ять, національна ідея – от найпростіші складові нашого з вами найближчого «екологічного майбутнього».

Від себе особисто можна ще додати, що пані Наталія – наш віртуальний друг та читач Музею книги – надзвичайно цікава особистість, непересічна, багатогранно обдарована людина. Здається, що в житті її цікавить все – від науки до мистецтва. Вона чудовий оратор та декламатор, сама пише поезії, гаптує, цікавиться історією свого рідного Харкова і не тільки.

Щиро дякуємо Наталії Борисівні за подаровану книгу. Вона посяде гідне місце в нашій колекції книг з автографами. А всіх зацікавлених запрошуємо ознайомитися з роботою українського науковця.

Джерела: 

Годзь Н.Б. Вступ до екологічної футурології: монографія /Н.Б.Годзь. – Харків: Видавець Олександр Савчук, 2017. – 561 с.

27.01.2018 16:53
Наталія Годзь

Щиро дякую! Розчулена невимовно. Високий професіоналізм фахівців Вашої бібліотеки викликає велике радіння , саме радіння тому, що книги знаходяться у надійних та професійних руках. Щасливого плавання книзі! Хай буде людям на користь!

Дорога пані Наталю, успіхів Вам у Вашій праці та натхненної роботи!

Сподіваймося, що шлях книги до читача буде успішним!Щиро з повагою!  Ольга Сак

17.12.2018 12:22
Б. Волос

А книга обіцяє бути особливою, якщо й Херсон відгукнувся! Де почитати?

Якщо Ви херсонець, то чекаємо на Вас в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара у відділі рідкісних і цінних видань.Ольга Сак

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід