Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
15.11.2018 08:09

День інформації для вчителів-словесників
Уже не вперше відділ рідкісних і цінних видань радо зустрічає у своїх стінах вчителів-словесників –...

06.11.2018 11:52

Пам’ятки картографії в бібліотеці
5 листопада співробітники відділу рідкісних і цінних видань провели тематичну екскурсію для студентів...

23.10.2018 11:23

Праці з історії козацтва у фонді рідкісних видань
Українське козацтво – одна з найбільш цікавих сторінок нашої історії. На перший погляд може здатися,...


Гість | Увійти
Версія для друку

   

Михайло Андрійович Ємельянов - ветеран війни і праці , краєзнавець, бібліофіл і просто давній друг бібліотеки.
Книги завжди і всюди супроводжували Михайла Андрійовича. Ще в дитячі роки за мізерні учнівські заощадження купував він свої перші книжки. З книгами він не розставався і в дні запеклих боїв на фронті, і в повоєнний період, коли безпосередньо за його ініціативою був створений Херсонський міський клуб аматорів книги «Кобзар», який він очолював протягом 33 років тощо.
Не випадково, вже маючи на руках диплом військово-політичного училища, він пізніше з відзнакою закінчив Херсонський культосвітній технікум, а потім – бібліотечний факультет Харківського інституту культури.
За плечима Михайла Андрійовича роки роботи на посаді завідуючого облпартархівом, де він приймав активну участь в науково-публікаторській діяльності. Був укладачем та співавтором цілого ряду книг з історії нашого краю. Нині ветеран віддає свої сили і знання роботі в обласній раді ветеранів та в правлінні товариства охорони пам’яток історії і культури.
Де б не працював Михайло Андрійович, яку б посаду не обіймав, інтерес до книги, до колекціонування ніколи його не залишав. Матеріали колекцій М. А. Ємельянова неодноразово експонувались на виставках в бібліотеці і в музеях. Та він і сам, як завзятий книголюб і пропагандист книги, неодноразово приймав участь в численних масових заходах, що проходили в бібліотеці.
 До 225-річчя Херсона Михайло Андрійович передав в дар музеям міста свою славнозвісну колекцію «Пушкініани» та зібрання творів образотворчого мистецтва, а обласній книгозбірні – прижиттєве видання « Кобзаря» Т.Г.Шевченка. В 2005 році Михайло Андрійович подарував бібліотеці колекцію «Блокіани» та унікальні видання XVIII – XХ ст.
Не став виключенням і 2008 – ювілейний  для Херсона рік. Як і п’ять років тому, Михайло Андрійович зробив черговий подарунок культурним закладам міста – бібліотеці і музею.
Тож сьогодні, завдяки Михайлу Андрійовичу ми маємо змогу перегортати безцінні сторінки книжкових пам’яток, безкорисливо ним подарованих.
22.10.2011 08:50
Нина Барсукова

Как всегда, публикация высокого профессионального и научного уровня. М.А. Емельянов - замечательный человек! Пополнить коллекцию книжных богатств родного города, да ещё такими уникальными изданиями - это очень достойный и благородный поступок! Здоровья ему и новых интересных встреч с любителями книги, а музею и его руководителю Ольге Сак - творческих успехов и новых интересных приобретений!


Нина, благодарю за столь высокую оценку моего скромного труда и Ваш интерес к нашему сайту. А что касается самого дарителя - Михаила Андреевича Емельянова - это действительно неординарный случай. И по сей день эта замечательная традиция продолжается. Каждый год, начиная с 2005, Михаил Андреевич обязательно передает нам в фонд какие-либо ценные издания из своей коллекции. Не всякая библиотека может похвастаться такими подарками. Ваши пожелания мы ему обязательно передадим. Ольга Сак.

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід