Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
10.07.2018 08:52

Автографи від шістдесятників
Творчість покоління шістдесятників – одне з найяскравіших явищ українського культурного життя,...

20.06.2018 10:06

Степан Крижанівський – літературознавець і «середній поет»
Степан Андрійович Крижанівський (1911-2002) – один із багатьох поетів радянської доби, популярність...

11.06.2018 05:38

Відкрий для себе бібліотеку
У спекотну літню пору бібліотека може стати гарним прихистком для тих, хто бажає спізнатися з цінним...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > День Науки у Херсоні

День Науки у Херсоні

20.05.2017 11:04

Нинішній травень багатий на культурні події – День Європи і День Науки в Україні, Дні Литви на Херсонщині, 100-річний ювілей Херсонського державного університету, відкриття ХІХ Міжнародного театрального фестивалю «Мельпомена Таврії» тощо.

Серед них можна відзначити масштабність і високий рівень проведення Днів Європи, в рамках яких відбулися численні заходи, важливі для взаємного культурного обміну.

Фахівці Херсонської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. Олеся Гончара брали участь в тематичній зустрічі «Херсон – Латвія: культурно-історичні зв’язки», що проходила 18 травня на базі Херсонського державного університету.

Університет відвідали Почесний консул Латвійської республіки в Одесі Олег Веретенніков, директор Академічної бібліотеки Латвійського університету Вента Коцере та керівник проектів бібліотеки з питань оцифровування Валдіс Мазуліс. Мета візиту латвійських фахівців – налагодження співробітництва між двома навчальними закладами – Латвійського університету та Херсонського державного університету.

Для нас – бібліотекарів Гончарівки, які безпосередньо опікуються збереженням культурного спадку, є безумовно важливими досвід та практики інших бібліотек щодо оцифровування раритетних документів. Тож доповідь Валдіса Мазуліса «Оцифрування та доступність фондів Академічної бібліотеки Латвійського університету», а також спілкування з колегами університетської бібліотеки були вельми корисними і цікавими в професійному відношенні.

В презентації Валдіса Мазуліса йшлося про проблеми, що існують в царині збереження культурної спадщини взагалі, про шляхи їх вирішення та досягнуті результати; про взаємодію багатьох культурних світових інституцій в цьому напрямку, про спільні цифрові проекти; про оцифровані колекції та архіви і наявні бази даних оцифрованих колекцій тощо.

Валдіс Мазуліс також звернув особливу увагу на дотримання міжнародних стандартів та авторських прав при оцифровуванні.

Вельми символічно, що ця зустріч проходила в рамках Дня Науки в Україні. Конструктивне спілкування і підписання угоди про подальшу співпрацю двох вузів різних європейських держав дає надію на поліпшення і подальший розвиток культурних і наукових проектів в нашому регіоні.

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід