Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
20.06.2018 10:06

Степан Крижанівський – літературознавець і «середній поет»
Степан Андрійович Крижанівський (1911-2002) – один із багатьох поетів радянської доби, популярність...

11.06.2018 05:38

Відкрий для себе бібліотеку
У спекотну літню пору бібліотека може стати гарним прихистком для тих, хто бажає спізнатися з цінним...

04.06.2018 05:15

Юрій Смолич і його «неспокій»
Постать Юрія Корнійовича Смолича (1900-1976) – одна з найбільш суперечливих і скандальних в українській...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > Присвячено сторіччю Української революції 1917-1921

Присвячено сторіччю Української революції 1917-1921

14.03.2017 12:11

Презентація виставки «Ретроспектива вітчизняної книги доби Української революції 1917-1921 років», що відбулася 13 березня у відділі рідкісних і цінних видань, започаткувала цикл заходів, присвячених сторіччю Української революції.

До сторінок історії українського державотворення разом із бібліотекарями долучалися студенти першого курсу Херсонського державного університету зі своїм викладачем Анною В’ячеславівною Батенко, доцентом кафедри історії України і методики викладання.

На презентації прозвучали повідомлення про визначних особистостей – рушіїв революційного процесу того часу, представників різних політичних сил, зокрема М. Грушевського, Б. Грінченка, М. Вороного, М. Драгоманова, В. Вінниченка, С. Єфремова, М. Міхновського, В. Матушевського, С. Петлюри та ін.

Майбутні історики також ознайомилися з раритетними виданнями – справжніми книжковими пам’ятками, свідками подій столітньої давності. До репрезентації були представлені різногалузеві видання, що виходили в українських видавництвах («Вік», «Дзвін», «Час», «Криниця», «Книгар» тощо) впродовж 1917-1921 років.

Серед видань – прижиттєві примірники праць видатних українців – істориків та громадських діячів М. Грушевського, М. Драгоманова, І. Крип’якевича, Д. Багалія, А. Кащенка.

Праці та навчальні посібники з мовознавства, літературознавства, довідкова література, художні твори класиків української літератури – І. Котляревського, Т. Шевченка, С. Руданського, А. Тесленка та інші видання – це неповний перелік того, що представлено на виставці.

Виставка відкрита для всіх бажаючих. Ознайомитись з нею можна у відділі рідкісних і цінних видань (3-й поверх, к. №45, контактний тел.: 42-42-88).

 

На фото зверху: А. В. Батенко, доцент кафедри історії України і методики викладання ХДУ та студент І курсу К. Ємельянов

На фото унизу: студентка І курсу ХДУ К. Мануйлова з доповіддю про Володимира Вінніченка

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід