Головна Книгознавча мозаїка Виставка екслібрисів у Херсонському художньому музеї

Виставка екслібрисів у Херсонському художньому музеї

23.09.2010

Вересень традиційно порадував херсонців не тільки теплими днями, а й різноманітністю культурних подій у місті. Одна з них - довгоочікувана презентація колекції екслібрисів, подарованих у 2008 році Херсонському художньому музею колекціонером-меценатом Михайлом Андрійовичем Ємельяновим.

Виставка «Екслібрис у світовому мистецтві (кінець 19 - 20 ст.)», організована музеєм напередодні святкування Дня міста, привернула увагу відомих херсонських колекціонерів, мистецтвознавців, художників, фахівців архівної та бібліотечної справи, журналістів і майбутніх дизайнерів.
 
Ось уже котрий рік, починаючи з 2003, у знаменні для Херсона дні, Михайло Андрійович безкорисливо підносить щедрі дари культурним установам міста - обласній бібліотеці та музеям. Матеріали з його зібрань по праву можна вважати окрасою будь-якої колекції. І, можливо, не один столичний збирач міг би йому позаздрити.
 
Так і чергова, подарована ним колекція - 650 примірників книжкових знаків, включає в себе рідкісні зразки графічних мініатюр 19 - 20 ст. Виконані вони відомими художниками «срібного століття», радянськими майстрами графіки, а також художниками Прибалтики, Німеччини та Англії. На виставці представлено понад 580 екслібрисів. За останнє десятиріччя в Херсоні це, мабуть, перша, така масштабна виставка творів малої графіки з приватного зібрання.
 
Пильний інтерес присутніх викликав розділ, що експонує екслібриси херсонців - краєзнавця-екслібрисиста початку 20 ст. Сергія Сільванського, художника Георгія Курнакова, поета Леоніда Куліша, колишнього директора херсонського театру 30-х40-х рр. Олександра Комарова, колекціонерів Cергія Щербакова, Володимира Бистрова, Володимира Чернікова й самого дарувальника - Михайла Ємельянова.
Фахівцями музею проведена копітка дослідницька робота з вивчення колекції, її систематизації, підготовки до експонування та оформлення. Про це на відкритті виставки розповіла Наталія Кольцова, ст. науковий співробітник музею. Вона безпосередньо займалася обробкою колекції.
 
Значимість представленої колекції а також важливість цієї події в культурному житті Херсона гідним чином було оцінено й відзначено присутніми. У своїх виступах це підкреслили й начальник управління культури Ірина Корольова, і директор музею Аліна Доценко, і голова херсонського клубу любителів книги «Кобзар» Ірина Замараєва.
 
Потрібно відзначити, що тривалий час більше 30 років, беззмінним керівником «Кобзаря» був сам Михайло Андрійович. Його колекційні пристрасті завжди були багатосторонніми це і книги, і живопис, і екслібриси. Свою колекцію він збирав довгі роки. Значна частина колекції була успадкована ним від херсонського художника Георгія Курнакова та херсонського краєзнавця Сергія Щербакова.
Відрадно, що тепер все це багатство стало культурним надбанням міста і не одне покоління відвідувачів музею, захоплених екслібрисистикою, зможе ознайомитися з цією колекцією.
 

Календар подій

    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930