Головна Книгознавча мозаїка Онлайн-читання «Серед лиха співати пісні…» /до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

Онлайн-читання «Серед лиха співати пісні…» /до 150-річчя від дня народження Лесі Українки

09.02.2021 12:06

Робочий тиждень відділу рідкісних і цінних видань розпочався з онлайн-читань «Серед лиха співати пісні…», присвячених ювілею геніальної української поетеси Лесі Українки. До заходу долучилися студенти першого курсу факультету української й іноземної філології та журналістики Херсонського державного університету.

Підготована для наших віртуальних гостей екскурсія увела їх до світу бібліотечних раритетів, серед яких перші прижиттєві публікації творів Лесі Українки зі сторінок українських часописів «Кієвская старина» та «Літературно-науковий вісник», видання «Лісової пісні» 20-30-х років минулого століття, а також книги української діаспори, присвячені життю і творчості поетеси.

Першокурсники дізналися й про мініатюрні примірники творів Лесі Українки, що зберігаються у фонді відділу. Це збірки «На крилах пісень», «Триптих», «Переклади з Генріха Гейне», малоформатний примірник «Леся Українка. Вибрані поезії» тощо.

Перегляд електронної презентації «Леся Українка» нагадав учасникам заходу про основні віхі творчого шляху поетеси. А репрезентація відео «Ви щасливі пречістії зорі», підготовлена працівниками відділу, розпочала поетичний марафон. Проникливе та щире декламування студентами віршів Лесі Українки: «Надія», «Була весна весела, щедра мила, «Хто вам сказав, що я слабка», «До мого, фортепіано», «DO» із циклу «Сім струн», «Хотіла б я піснею стати», «Мріє, не зрадь!», «І все таки до тебе думка лине» стало справжньою родзинкою заходу.

Онлайн-формат спілкування дозволив майбутнім філологам не просто долучитися до скарбів Гончарівки і вшанувати пам’ять геніальної дочки України, але й проявити свої акторські здібності.

Ми щиро дякуємо доценту кафедри української філології й журналістики Лідії Бондаренко за готовність до співпраці. Ваша допомога завжди безцінна для нас.

Календар подій

1234567
891011121314
1516 17 18192021
22232425262728
2930