Головна Книгознавча мозаїка Наші бібліотечні будні

Наші бібліотечні будні

31.10.2020 14:50

Шалені зміни нині відбуваються у всіх сферах людської діяльності. Великий об’єм нових знань, технологій сприяє формуванню нових сенсів і викликів, трансформує звичне в нове і навпаки. Гуманітарна сфера, зокрема її культурна та освітня галузі, знаходяться зараз у зоні особливої турбулентності, оскільки просування вперед, оволодіння професійними навичками та вміннями завжди потребує певного ступеня освіченості. І де, як не в освіті та сучасній бібліотеці – інформаційно-комунікаційному і соціальному центрі – шукати прихистку всім, хто потребує знань та інформації!

Межі бібліотечних компетентностей наразі безкінечні, а діяльність – багатогранна. Бібліотекарю сьогодні доводиться не лише організовувати та координувати інформаційний простір у стінах бібліотеки, але й виходити далеко за них. І неважливо яким чином – у буквальному сенсі чи онлайн, з огляду на пандемію.

Бурхливий час, стрімкі зміни заставляють нас постійно шукати нові форми і види комунікацій з різними категоріями користувачів. Сучасному креативному бібліотекарю тепер під силу і виховання дітей з особливими потребами, і науково-дослідницька діяльність, і викладацька, і мистецька, і ще бог зна яка, що трапляється нам попереду і стає необхідною в майбутньому. Бібліотекарі – народ витривалий, завжди готовий до змін і нових випробувань.

Відділ рідкісних і цінних видань (у віртуальному просторі Музей книги), як і весь колектив бібліотеки, намагається йти в ногу з часом і виконувати сьогодні те, про що вчора й не думалося. Кожен день приносить нам і всім нашим колегам новий досвід та власні особистісні досягнення. У кожного вони різні, але тим цікавіше.

Нам, наприклад, довелося брати участь (як роботодавцю) в процесі акредитації освітньо-професійної програми «Філологія» магістерського рівня вищої освіти у Херсонському державному університеті. Зв’язки з цим вишем, особливо з факультетом української філології і журналістики, у нас найтісніші. Сподіватимемося, що плідна співпраця триватиме й надалі. Нових планів співробітництва багато.

Оскільки основним і найцікавішим напрямом діяльності відділу є дослідницька робота, доводиться постійно удосконалюватися і в цьому плані – займатися самоосвітою та постійно підвищувати професійну компетентність. А коли сам чогось дуже прагнеш, то, як кажуть, й вищі сили допомагають. Наше дослідницьке щастя не забарилося у вигляді замовлення на експертизу культурної цінності стародавнього рідкісного документа.

Робота з атрибуції наскільки цікава, настільки й складна, копітка та захоплива. Справилися, атрибутували артефакт. Ним виявилася рукописна пам’ятка ХVІ ст. – Устав церковний Єрусалимський (1581 р.).

Які ще задачі висуватиме для нас наша бібліотечна доля, наступні тижні покажуть. Тож набираємося сил, самовдосконалюємося, вчимося і рухаємося уперед!

Ольга Сак

Календар подій

  1 23456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031