Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
20.06.2018 10:06

Степан Крижанівський – літературознавець і «середній поет»
Степан Андрійович Крижанівський (1911-2002) – один із багатьох поетів радянської доби, популярність...

11.06.2018 05:38

Відкрий для себе бібліотеку
У спекотну літню пору бібліотека може стати гарним прихистком для тих, хто бажає спізнатися з цінним...

04.06.2018 05:15

Юрій Смолич і його «неспокій»
Постать Юрія Корнійовича Смолича (1900-1976) – одна з найбільш суперечливих і скандальних в українській...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > Вшановуючи пам'ять Кобзаря

Вшановуючи пам'ять Кобзаря

18.03.2017 12:54

Слово Великого Кобзаря в черговий раз лунало на Шевченківських читаннях, що відбулися 16 березня у відділі рідкісних і цінних видань.

Не вперше відділ відвідують студенти російсько-українського відділення факультету іноземної філології Херсонського державного університету зі своїм викладачем – Горбонос Ольгою В’ячеславівною, доцентом кафедри світової літератури та культури.

Студенти 2-го курсу Горбушина Дар’я та Бурова Вікторія підготували повідомлення про вихід першого та останнього прижиттєвих видань «Кобзаря». А філософські та ліричні Шевченкові поезії прозвучали у виконанні студентів 4-го курсу: Аліни Жукової, Катерини Сергієвої, Ганни Сараєвої, Віолетти Станченко та Софії Уманець.

В свою чергу співробітники відділу розповіли про колекцію «Шевченкіана», що зберігається в рідкісному фонді бібліотеки. Розгорнута у відділі книжкова експозиція, присвячена Шевченківській творчості, містить видання ХІХ – першої половини ХХ ст. Серед них – прижиттєві публікації «Кобзаря», збірки поезій, які вийшли вже після смерті поета, критико-біографічні хроніки про діяльність та творчість Шевченка, репринтні видання його перших прижиттєвих збірок, репринтні альбоми живописних робіт Шевченка, сучасні колекційні видання, присвячені його життю та творчості, мініатюрні та малоформатні збірки шевченківських поетичних творів тощо.

Основними з експонатів, що особливо привабили майбутніх педагогів, були: прижиттєве видання «Кобзаря» 1860 року, що вийшло у Санкт–Петербурзі в друкарні українського письменника Пантелеймона Куліша; рідкісний примірник «Кобзаря» 1931 року виходу, упорядкований відомим шевченкознавцем Михайлом Новицьким та проілюстрований українським художником-бойчукістом Василем Седлярем; прижиттєві публікації «Кобзаря» в журналі «Основа» за 1861 рік, мініатюрна «Шевченкіана» та інші видання.

Тішить, що студенти довго не могли відірватись від раритетних видань. Майбутні педагоги, які розуміють цінність культурного спадку, певне, в змозі захопити й інших своєю зацікавленістю. А в наших планах – творча взаємодія та співпраця з такими натхненними користувачами й надалі. Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід