Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
06.08.2018 11:08

Шлях до бібліотеки у 7887 кілометрів
Спекотним липневим днем до бібліотечного Музею книги (читай – відділу рідкісних і цінних видань)...

18.07.2018 11:22

Щедрий світ дитинства Михайла Стельмаха
Український поет Д. Павличко одного разу сказав: «Дитинство – це земля, з якої виростають...

10.07.2018 08:52

Автографи від шістдесятників
Творчість покоління шістдесятників – одне з найяскравіших явищ українського культурного життя,...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > Презентація виставки «Художник слова: автографи Олеся Гончара у фонді рідкісних і цінних видань»

Презентація виставки «Художник слова: автографи Олеся Гончара у фонді рідкісних і цінних видань»

27.03.2018 11:21

22 березня у нашому відділі відбулася презентація виставки «Художник слова: автографи Олеся Гончара у фонді рідкісних і цінних видань», присвячена 100-річчю від дня народження відомого письменника. Запрошені студенти-філологи Херсонського державного університету мали змогу поглибити свої знання з літератури, познайомитися з маловідомими фактами з біографії Олеся Гончара, простежити зв'язок його творчості з містечками і селами Херсонщини. Нашим гостям було приємно дізнатися, що чимало населених пунктів, які автор описав у своїх творах, є їхньою маленькою батьківщиною. Каховка, Асканія Нова, Чаплинка, Олешки, Чалбаси, Берислав, Каланчак, Скадовськ, Сірогози, Херсон – усі ці міста і селища стали місцем дії гончарівської прози.

Найбільш цінною частиною експозиції є книги з автографами Олеся Гончара, які він адресував відомим херсонським поетам: Миколі Братану, Леоніду Кулішу, Таїсії Щербі. Особливу увагу молодих філологів привернули 5 листів письменника з колекції херсонського журналіста Давида Файнштейна. Тематика цих листів досить різна – це і привітання херсонців зі святами, і враження від подорожі на судні «Товариш», і про перебування письменника у селі Строганівка Херсонської області під час роботи над романом «Перекоп». Невеликим штрихом до епістолярної спадщини Олеся Гончара є також три листівки Миколі Братану з теплими вітаннями з нагоди свят.

По завершенню заходу студенти мали змогу продемонструвати свої знання з життєвого і творчого шляху Олеся Гончара, відповідаючи на питання літературної вікторини. Молодь показала чудові знання з української літератури, за що отримала невеликі, але приємні заохочувальні призи.

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід