Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
14.09.2017 17:47

Кросворд по-бібліотечному
Доленосна для життя книгозбірні дата – 145 років з часу заснування – добрий привід для спілкування...

13.09.2017 12:42

Привіт із минулого: до 145-річчя з часу заснування Херсонської громадської книгозбірні
Золотавий вересень перегорнув вже 145 сторінку літопису бібліотечного життя. Та теплі осінні дні нагадують...

30.08.2017 11:52

«Сія святая и боговдохновенная книга…»
Бібліотечна колекція кириличних видань нечисленна, проте кожний її примірник для нас на вагу золота....


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > Нетлінні скарби книгозбірні

Нетлінні скарби книгозбірні

30.03.2017 09:06

29 березня вчителі української мови і літератури шкіл області, які підвищують кваліфікацію у Південноукраїнському регіональному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів, долучалися до історії книгозбірні на книгознавчих читаннях у відділі рідкісних і цінних видань.

Історія нашої бібліотеки, що цьогоріч перегортає вже 145 сторінку свого життя, невіддільна від історії формування її фондів. Документи більше ніж двохсотп’ятдесятилітньої давності займають особливе місце в рідкісному фонді.

Фахівці відділу ознайомили присутніх з колекцією стародруків, серед яких – старовинний атлас ХVIII ст. – предмет захоплення всіх відвідувачів, молдавське Євангеліє другої половини ХVIII ст., Мінея місячна на серпень, що вийшла друком у Києво-Печерській Лаврі, та багато інших рідкісних видань.

Вразили педагогів і наші рукописні документи – рукописний список Генерального регламента першої чверті ХVIII ст. – найдавніший раритет у бібліотеці, рукописні альбоми ХІХ ст., які могли належати херсонським гімназистам минулого століття, тощо.

Йшла мова і про приватні зібрання та традиції меценатства, що живі й донині, і завдяки чому бібліотека має багато рідкісних і цінних експонатів.

Особливу увагу викладачів привернула колекція вітчизняних видань «Україніка», окремі примірники якої зараз репрезентуються на виставці, присвяченій 100-їй річниці Української революції 1917-1921 років. Вчителі мали змогу наочно ознайомитись з художніми творами українських авторів, навчальними посібниками з української мови столітньої давності, а також всіма колекційними матеріалами, що демонструються у відділі рідкісних і цінних видань.

Артефакти таки вразили вчителів. Тепер вони збираються знову відвідати відділ, але тепер вже зі своїми учнями.Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід