Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
01.07.2017 13:40

До уваги користувачів!
До 100-річчя подій Української революції та до Дня Незалежності України створений новий розділ Україніка...

20.05.2017 11:04

День Науки у Херсоні
Нинішній травень багатий на культурні події – День Європи і День Науки в Україні, Дні Литви на...

18.05.2017 08:12

День Інформації
17 травня у відділі рідкісних і цінних видань відбувся День Інформації для студентів першого курсу факультету...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > Нетлінні скарби книгозбірні

Нетлінні скарби книгозбірні

30.03.2017 09:06

29 березня вчителі української мови і літератури шкіл області, які підвищують кваліфікацію у Південноукраїнському регіональному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів, долучалися до історії книгозбірні на книгознавчих читаннях у відділі рідкісних і цінних видань.

Історія нашої бібліотеки, що цьогоріч перегортає вже 145 сторінку свого життя, невіддільна від історії формування її фондів. Документи більше ніж двохсотп’ятдесятилітньої давності займають особливе місце в рідкісному фонді.

Фахівці відділу ознайомили присутніх з колекцією стародруків, серед яких – старовинний атлас ХVIII ст. – предмет захоплення всіх відвідувачів, молдавське Євангеліє другої половини ХVIII ст., Мінея місячна на серпень, що вийшла друком у Києво-Печерській Лаврі, та багато інших рідкісних видань.

Вразили педагогів і наші рукописні документи – рукописний список Генерального регламента першої чверті ХVIII ст. – найдавніший раритет у бібліотеці, рукописні альбоми ХІХ ст., які могли належати херсонським гімназистам минулого століття, тощо.

Йшла мова і про приватні зібрання та традиції меценатства, що живі й донині, і завдяки чому бібліотека має багато рідкісних і цінних експонатів.

Особливу увагу викладачів привернула колекція вітчизняних видань «Україніка», окремі примірники якої зараз репрезентуються на виставці, присвяченій 100-їй річниці Української революції 1917-1921 років. Вчителі мали змогу наочно ознайомитись з художніми творами українських авторів, навчальними посібниками з української мови столітньої давності, а також всіма колекційними матеріалами, що демонструються у відділі рідкісних і цінних видань.

Артефакти таки вразили вчителів. Тепер вони збираються знову відвідати відділ, але тепер вже зі своїми учнями.Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід