Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
20.06.2018 10:06

Степан Крижанівський – літературознавець і «середній поет»
Степан Андрійович Крижанівський (1911-2002) – один із багатьох поетів радянської доби, популярність...

11.06.2018 05:38

Відкрий для себе бібліотеку
У спекотну літню пору бібліотека може стати гарним прихистком для тих, хто бажає спізнатися з цінним...

04.06.2018 05:15

Юрій Смолич і його «неспокій»
Постать Юрія Корнійовича Смолича (1900-1976) – одна з найбільш суперечливих і скандальних в українській...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > Нетлінні скарби книгозбірні

Нетлінні скарби книгозбірні

30.03.2017 09:06

29 березня вчителі української мови і літератури шкіл області, які підвищують кваліфікацію у Південноукраїнському регіональному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів, долучалися до історії книгозбірні на книгознавчих читаннях у відділі рідкісних і цінних видань.

Історія нашої бібліотеки, що цьогоріч перегортає вже 145 сторінку свого життя, невіддільна від історії формування її фондів. Документи більше ніж двохсотп’ятдесятилітньої давності займають особливе місце в рідкісному фонді.

Фахівці відділу ознайомили присутніх з колекцією стародруків, серед яких – старовинний атлас ХVIII ст. – предмет захоплення всіх відвідувачів, молдавське Євангеліє другої половини ХVIII ст., Мінея місячна на серпень, що вийшла друком у Києво-Печерській Лаврі, та багато інших рідкісних видань.

Вразили педагогів і наші рукописні документи – рукописний список Генерального регламента першої чверті ХVIII ст. – найдавніший раритет у бібліотеці, рукописні альбоми ХІХ ст., які могли належати херсонським гімназистам минулого століття, тощо.

Йшла мова і про приватні зібрання та традиції меценатства, що живі й донині, і завдяки чому бібліотека має багато рідкісних і цінних експонатів.

Особливу увагу викладачів привернула колекція вітчизняних видань «Україніка», окремі примірники якої зараз репрезентуються на виставці, присвяченій 100-їй річниці Української революції 1917-1921 років. Вчителі мали змогу наочно ознайомитись з художніми творами українських авторів, навчальними посібниками з української мови столітньої давності, а також всіма колекційними матеріалами, що демонструються у відділі рідкісних і цінних видань.

Артефакти таки вразили вчителів. Тепер вони збираються знову відвідати відділ, але тепер вже зі своїми учнями.Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід