Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
31.10.2017 09:06

Артефакти з митниці
Сучасна дійсність постійно привносить різноманітність у наше бібліотечне буття. Буває, що й доводиться...

04.10.2017 12:50

Подорож у світ книги
Подорож у світ книги здійснили учні Верхньорогачицької загальноосвітньої школи №2. У відділі рідкісних...

14.09.2017 17:47

Кросворд по-бібліотечному
Доленосна для життя книгозбірні дата – 145 років з часу заснування – добрий привід для спілкування...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > Книгознавчі читання

Книгознавчі читання

23.03.2017 14:34

Книгознавчі читання, присвячені 100-річчю Української революції 1917-1921 років, відбулися 23 березня у відділі рідкісних і цінних видань.

Викладачі історії шкіл міста й області, які нині підвищують кваліфікацію у Південноукраїнському регіональному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів, знайомились з видавничою справою України періоду визвольних змагань 1917-1921 років. Вони також були проінформовані про видавничу діяльність національно-культурних та політичних товариств Херсонщини того буремного часу.

Події української революції 1917-1921 років послугували потужним поштовхом у становленні національної думки, формуванні української нації та визначенні національної ідентичності. Це був перший досвід у відбудові української державності. Відбулося пожвавлення культурного і духовного життя у багатьох сферах – літературі, мистецтві та книговидавництві.

Розгорнута у відділі виставка «Ретроспектива вітчизняної книги доби Української революції 1917-1921 років» надала можливість наочно продемонструвати присутнім приблизний видавничий репертуар української книги тієї доби.

Представлені на виставці раритети, в тому числі прижиттєві примірники видань видатних українців, як то – М. Грушевського, М. Драгоманова, І. Огієнка, А. Кащенка та багатьох інших, – це не тільки історичні, книжкові, культурні пам’ятки, але й цінний джерелознавчий матеріал. Більшість видань цього періоду оцифровані відділом, тож користуватись ними тепер має змогу необмежене коло користувачів.

Гостру цікавість у присутніх викликали не тільки видання означеного періоду, а взагалі всі артефакти, що експонуються у відділі.

Додатковий медійний матеріал, підготовлений для презентації виставки, виявився корисним і для вчителів, які були щиро вдячні і за сам захід, і за все те, що було побачене та почуте цього дня.

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід