Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
20.06.2018 10:06

Степан Крижанівський – літературознавець і «середній поет»
Степан Андрійович Крижанівський (1911-2002) – один із багатьох поетів радянської доби, популярність...

11.06.2018 05:38

Відкрий для себе бібліотеку
У спекотну літню пору бібліотека може стати гарним прихистком для тих, хто бажає спізнатися з цінним...

04.06.2018 05:15

Юрій Смолич і його «неспокій»
Постать Юрія Корнійовича Смолича (1900-1976) – одна з найбільш суперечливих і скандальних в українській...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > Книгознавчі читання

Книгознавчі читання

23.03.2017 14:34

Книгознавчі читання, присвячені 100-річчю Української революції 1917-1921 років, відбулися 23 березня у відділі рідкісних і цінних видань.

Викладачі історії шкіл міста й області, які нині підвищують кваліфікацію у Південноукраїнському регіональному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів, знайомились з видавничою справою України періоду визвольних змагань 1917-1921 років. Вони також були проінформовані про видавничу діяльність національно-культурних та політичних товариств Херсонщини того буремного часу.

Події української революції 1917-1921 років послугували потужним поштовхом у становленні національної думки, формуванні української нації та визначенні національної ідентичності. Це був перший досвід у відбудові української державності. Відбулося пожвавлення культурного і духовного життя у багатьох сферах – літературі, мистецтві та книговидавництві.

Розгорнута у відділі виставка «Ретроспектива вітчизняної книги доби Української революції 1917-1921 років» надала можливість наочно продемонструвати присутнім приблизний видавничий репертуар української книги тієї доби.

Представлені на виставці раритети, в тому числі прижиттєві примірники видань видатних українців, як то – М. Грушевського, М. Драгоманова, І. Огієнка, А. Кащенка та багатьох інших, – це не тільки історичні, книжкові, культурні пам’ятки, але й цінний джерелознавчий матеріал. Більшість видань цього періоду оцифровані відділом, тож користуватись ними тепер має змогу необмежене коло користувачів.

Гостру цікавість у присутніх викликали не тільки видання означеного періоду, а взагалі всі артефакти, що експонуються у відділі.

Додатковий медійний матеріал, підготовлений для презентації виставки, виявився корисним і для вчителів, які були щиро вдячні і за сам захід, і за все те, що було побачене та почуте цього дня.

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід