Сайт Музею книги є частиною бібліотечного порталу lib.kherson.ua
Книгознавча мозаїка
20.06.2018 10:06

Степан Крижанівський – літературознавець і «середній поет»
Степан Андрійович Крижанівський (1911-2002) – один із багатьох поетів радянської доби, популярність...

11.06.2018 05:38

Відкрий для себе бібліотеку
У спекотну літню пору бібліотека може стати гарним прихистком для тих, хто бажає спізнатися з цінним...

04.06.2018 05:15

Юрій Смолич і його «неспокій»
Постать Юрія Корнійовича Смолича (1900-1976) – одна з найбільш суперечливих і скандальних в українській...


Гість | Увійти
Версія для друку
Книгознавча мозаїка > День Спеціаліста

День Спеціаліста

13.04.2017 11:46

12 квітня у відділі рідкісних і цінних видань відбувся День Спеціаліста для вчителів української мови і літератури шкіл області, які зараз підвищують кваліфікацію у Південноукраїнському регіональному інституті післядипломної освіти педагогічних кадрів.

Вчителі долучалися до сторінок історії книгозбірні, яка цьогоріч перетнула 145-річний рубіж свого існування. Вони мали змогу наочно ознайомитися з книжковими цінностями з фонду рідкісних і цінних видань. Особливої уваги удостоїлися видання ХVIII ст. та рукописні документи, репрезентовані співробітниками відділу.

Але найцікавішими для відвідувачів виявилися навчальні посібники з мовознавства та лінгвістичні довідники столітньої давності, експоновані на виставці «Ретроспектива вітчизняної книги доби Української революції 1917-1921 років».

Після повалення царату в 1917 році були знесені перепони на шляху розвитку української освіти, провадилася інтенсивна робота з українізації школи. Після довгих років «мовчання» українська мова нарешті на правах офіційної входила в середню й вищу школу. На книговидавничій ниві розгорнувся активний процес видання необхідної для освіти та просвітительства літератури, зокрема й навчальної. Плідною була робота українських науковців в цій сфері. До написання низки важливих праць з мовознавства приєдналися відомі особистості, такі як – І.Огієнко, І.Свенціцкий, М.Левицький, О.Курило, В.Дубровський, В.Буряк та інші. Роботи цих відомих мовознавців представлені на виставці.

Вчителі із великою зацікавленістю поринули в процес вивчення раритетних посібників та граматичного аналізу частин мови. Згадували, коли вперше в українській граматиці з’явився апостроф, порівнювали правила орфоепії сучасної української мови з нормами літературного мовлення в минулому. Тож в процесі заходу відвідувачі мали змогу попрацювати ще й практично.

А наостанок вчителі відвідали відділ документів іноземними мовами, де ознайомилися з особливостями роботи з інтерактивними засобами навчання, як-то – інтерактивною дошкою та столиком, 3D принтером тощо. Ці сучасні аудіовізуальні засоби нині допомагають не тільки урізноманітни заняття, але й набути певних технічних навичок.

Можна вважати, що плідний діалог між фахівцями-освітянами та бібліотекарями відбувся. Сподіватимемось, що набута інформація стане в нагоді для наших відвідувачів.

Напишіть свій коментар
Ваше ім'я
E-mail (не буде опублікований)
* Текст повідомлення

Вхід